آرکا

کتاب صوتی مزدور اثر جان اشتاین بک درباره‌ی مردی است که در میان جمعیت انبوه، اعدام فردی گناهکار را نظاره‌گر است.

جان اشتاین‌بک (John Ernst Steinbeck) یکی از مطرح‌ترین و پرطرفدارترین نویسندگان قرن بیستم است. او در سال ۱۹۶۲ جایزه نوبل را به خاطر نوشته‌های واقع‌گرایانه و تخیل‌گونه از آن خود کرد. کتاب‌های او اکثراً در طبقه کلاسیک ادبیات غربی قرار می‌گیرند.

در قسمتی از کتاب صوتی مزدور (Mozdour) می‌شنویم:

موج عظیم هیجان، پایکوبی و فریاد در پارک شهر رفته رفته به خاموشی گرایید. گروهی از مردم هنوز زیر درختان نارون ایستاده بودند. نور آبی چراغ خیابان دو کوچه آن طرف تر، مبهم و بی‌فروغ بر آن‌ها می‌تابید. سکوتی خسته بر مردم سنگینی می‌کرد؛ بعضی از افراد جماعت کم‌کم به درون تاریکی خزیدند. چمن پارک زیر پای جمعیت لت و پار شده بود.
مایک می‌دانست که همه چیز تمام شده است. یاس را در درون خود حس می‌کرد. آن‌قدر خسته بود که انگار چند شب نخوابیده است، اما این خستگی رویا گونه و راحت بود. کلاهش را تا روی چشم‌هایش پایین کشید و به راه افتاد، اما پیش از ترک پارک، سرش را برای آخرین نگاه برگرداند.
میان جمعیت، کسی روزنامه‌ی مچاله شده‌ای را آتش زده بود و در هوا نگه داشته بود. مایک شعله‌ی آتش را می‌دید که اطراف پاهای جسدی برهنه و خاکستری که از درخت نارون آویزان بود می‌پیچید. برایش عجیب بود که سیاهان وقتی مرده‌اند به رنگ خاکستری کبود در می‌آیند. روزنامه‌ی مشتعل، سر مردهایی را که به بالا نگاه می‌کردند، مردهایی خاموش و بی‌حرکت را، روشن می‌کرد. آن‌ها چشم از مرد به دار آویخته بر نمی‌داشتند.
مایک از کسی که سعی داشت جسد را بسوزاند دلخور بود. به طرف مردی که در سایه روشن کنارش ایستاده بود سر برگرداند و گفت: این کار هیچ فایده‌ای ندارد.
مرد بی‌آنکه جوابی بدهد دور شد.مطالعه بیشتر مزدور

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مزدور
نویسندهجان اشتاین بک
گویندهرضا عمرانی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی

22 کتاب ثروت ساز

تیم دانش سرمایه آرکا برای آن دسته از عزیزانی که دوست دارند مهارت های خودشون را در بازار ها مالی مختلف افزایش دهند ، 22 کتاب گردآوری کرده که به شما کمک میکند سطح دانش و آگاهی خود را بالا ببرید و بهترین تصمیم را بگیرید.
 
 
دانش سرمایه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *