اخبار روز

 

صورت‌های مالی حسابرسی نشده کفرا حاکی از تحقق سود خالص ۱.۶۵۰ ریالی به ازای هر سهم و اعلام تعدیل مثبت ۷۰درصدی در مقایسه با سال مالی گذشته است.

افزایش بیش از ۵۸ درصدی درآمد‌های عملیاتی شرکت که عمدتا مربوط به افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش آجر‌های داخلی بوده، افزایش بیش از ۲۸ درصدی نرخ‌های فروش و ۶.۰۵۳ تنی انواع آجر داخلی که منجر به افزایش حدود ۱.۸۳۶ میلیارد ریالی جمع کل درآمد‌های عملیاتی شرکت شده را می‌توان اصلی‌ترین دلیل رشد سودآوری این شرکت در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال قبل از آن دانست.ر

اخبار روز

 

شرکت تولید نیروی برق دماوند از تعیین نرخ سقف بازار انرژی و نرخ پایه آمادگی برای سال ۱۴۰۰ پس از ابلاغ وزیر نیرو و دلیل رشد ۱۷۷ درصدی درآمد در فروردین خبر داد .

براین اساس، “دماوند” پیرو گزارش منتشره درخصوص تعیین نرخ سقف بازار برق اعلام کرد: به استناد ماده ۴ دستورالعمل ضوابط تعیین سقف نرخ انرژی و نرخ پایه آمادگی بازار متعادل ساز برق، مصوب جلسه هیات تنظیم بازار برق مبنی بر تعیین نرخ سقف بازار انرژی و نرخ پایه انرژی پایان هر سال، جلسات هیات تنظیم بازار برق برای تعیین نرخ سقف بازار انرژی و نرخ پایه آمادگی برای سال ۱۴۰۰ در اسفند و فروردین ماه برگزار شده که به محض حصول نتیجه و پس از ابلاغ توسط وزیر نیرو به عنوان رویداد با اهمیت، مراتب از طریق سامانه کدال افشا و اطلاع رسانی خواهد شد.

رشد ۱۷۷ درصدی درآمد شرکت در فروردین سال ۱۴۰۰ نسبت به دوره مشابه سال قبل به دلیل افرایش نرخ انرژی و نرخ پایه آمادگی در سال گذشته که در اردیبهشت سال ۹۹ اجرایی شد و افزایش سطح قیمت‌های بازار برق به دلیل رشد تقاضای ۲۵ درصدی در فروردین سال جاری در مقایسه با دوره مشابه سال قبل است.

اخبار روز

 

بانک تجارت در نظر دارد بلوک 2.49 درصدی سهام شرکت فولاد مبارکه را بطور یکجا و نقد در بازار اول معاملات بورس به فروش برساند تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود.

به این ترتیب، مقرر شده 5 میلیارد و 204 میلیون و 192 هزار و 730 سهم در نماد “فولاد” روز یکشنبه 12 اردیبهشت از طریق کارگزاری بانک تجارت عرضه شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 1815 تومان و قیمت پایه کل 9.4 هزار میلیارد تومان تعیین شده است.

اخبار روز

 

غشاذر مجموع درآمد‌های شناسایی‌شده طی دوره یک‌ماهه فروردین را برابر با ۵۷۷.۵۳۰ میلیون ریال اعلام و میزان فروش محصولات خود را ۴.۸۹۸ تن به ثبت رسانده است.

بر پایه این گزارش، مقدار درآمدی که شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی در فروردین‌ماه ۱۴۰۰ کسب کرده نسبت به ماه گذشته ۳۲ درصد افزایش را شاهد بوده و همچنین در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۱۳۳ درصد افزایش درآمد را تجربه کرده است.

بیشترین میزان درآمدی که شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی در فروردین‌ماه به دست آورده از محل فروش «انواع پنیر» با ۱۵۱.۶۰۳ میلیون ریال بوده و رتبه بعدی را نیز محصول «انواع آبمیوه» به خود اختصاص داده است.

اخبار روز

 

شرکت فولاد خوزستان در فروردین موفق به کسب درآمد عملیاتی ۳۳ هزار و ۹۴۱ میلیارد ریال شده و این فروش نسبت به ماه مشابه سال گذشته در حدود ۱۰۰درصد افزایش را نشان می‌دهد که تماما به دلیل رشد کم‌نظیر نرخ‌های فروش در یک سال اخیر بوده است.

با این حال، فروش فروردین ماه نسبت به اسفندماه کاهش ۱۰درصدی را نشان می‌دهد. محصولات اصلی شرکت به میزان ۲۷۷ هزار تن به فروش رسیده اند.

نرخ فروش محصولات شرکت در دو بازار داخلی و صادراتی روندی متفاوت داشته اند. در حالی که در بازار داخلی نرخ بیلت و اسلب با افزایش ۳ و ۱۰ درصدی همراه بوده، نرخ این دو محصول در بازار‌های صادراتی به ترتیب با ۴ و ۱۰ درصد کاهش مواجه بوده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *