پس از یک ساعت و نیم وقفه، معاملات نمادهای بورسی در حالی آغاز شد که شاخص کل طی نیم ساعت حدود ۲۰ هزار واحد سقوط کرد

پس از یک ساعت و ۳۰ دقیقه تاخیر، سرانجام معاملات نمادهای بورسی بازار سهام از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه آغاز شد. اختلال در سامانه معاملاتی موجب شد تا امروز معاملات نمادهای بورسی نتواند همزمان با معاملات فرابورس آغاز شود موضوعی که موجب اعتراض بسیاری از معامله‌گران شد.

با این حال در ۳۰ دقیقه ابتدایی معاملات (تا ساعت ۱۱) شاخص کل حدود ۲۰ هزار واحد سقوط کرد که بخشی از آن ناشی از همین اختلال در سامانه معاملاتی بود. در کنار این جو منفی، فشار عرضه در نمادهای بزرگ نظیر فولاد و فملی نیز موجب تشدید این افت شد. در جریان معاملات آغازین، سه نماد فارس، فولاد و فملی به ترتیب با ۲۷۷۳، ۲۵۷۹ و ۱۷۹۷ واحد بیشترین تاثیر را در سرخ‌پوشی بازار سهام داشتند. در این میان معاملات مثبت در نماد پارس و تاثیر مثبت ۹۳۷ واحدی این نماد نیز نتوانست از شدت این سقوط بکاهد.

در ۳۰ دقیقه ابتدایی معاملات بورس، بیش از ۴۰۰ هزار معامله صورت گرفت که طی آن بیش از ۳ میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر ۲۷ هزار میلیارد ریال دادوستد شدند. این در حالی است که ارزش معاملات فرابورس ۲ ساعت پس از شروع بازار، بیش از ۲۶ هزار میلیارد ریال به ثبت رسد.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که پس از پایان ساعت معاملاتی امروز، بازار به دلیل تعطیلات عید فطر تا روز سه‌شنبه تعطیل خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *