افق در دی ماه موفق به کسب درآمد عملیاتی ۱۴ هزار و ۳۸۲ میلیارد ریالی شده است. به این ترتیب جمع کل درآمد‌های عملیاتی شرکت در ۱۰ ماهه امسال به رقم ۱۲۰ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۳درصد افزایش را نشان می‌دهد .

 

نرخ محصولات شوینده با ۷ درصد افزایش قیمت بیشترین رشد قیمت را داشته است. نرخ محصولات بخش خوراکی و پروتئینی با ۰.۵ و ۰.۴ درصد کاهش قیمت مواجه شده اند.

 

نکته مهم اینکه فروش دی ماه سهم کمترین فروش در سه ماه اخیر بوده و متوسط فروش ماهیانه شرکت در سه ماه گذشته به حدود ۱۵.۰۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

فروش ماهیانه شرکت زامیاد در دی ماه امسال ۴ هزار و ۹۲۴ میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال بوده است که نسبت به آذر ماه ۹۹ رشد ۱۱۴ درصدی داشته است.

مقایسه فروش “خزامیا” در دی ماه ۹۹ با ماه مشابه در سال ۹۸ نشان می دهد میزان فروش شرکت ۲۳ درصد افزایش یافته است.

بیشترین میزان فروش داخلی این شرکت در دی ماه امسال، وانت NIBتاخوگراف وفرمان دوتیکه ABSو ۶دنده با ایموبلایزر یورو۴ به مبلغ ۲ هزار و ۷۱۵ میلیارد و ۵۸۱ میلیون ریال بوده است.

شرکت زامیاد از ابتدای سال مالی تا انتهای دی ماه۹۹ در مجموع مبلغ ۲۶ هزار و ۳۵۲ میلیارد و ۳۱۱ میلیون ریال فروش داشته است که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال۹۸ رشد ۲۱ درصدی داشته است.

 میزان فروش ماهانه شرکت در دی ماه امسال ۱.۸۳۴.۱۵۳میلیون ریال بوده است که نسبت به آبان‌ماه ۹۹ افزایش ۱۷ درصدی داشته است. مقایسه فروش شرکت در دی‌ماه ۹۹ با ماه مشابه در سال ۹۸ نشان می‌دهد میزان فروش شرکت ۴۹۶ درصد افزایش یافته است. بیشترین میزان فروش داخلی شرکت در دی ماه امسال کویل احتراق مبلغ ۲۲۰.۴۴۹ میلیون ریال بوده است.

شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای دی ماه۹۹ در مجموع مبلغ ۹.۵۰۳.۹۶۱میلیون ریال فروش داشته که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال۹۸ رشد ۲۳ درصدی داشته است.

فروش ماهانه شرکت در دی ماه امسال ۱.۱۰۰.۳۸۰میلیون ریال بوده است که نسبت به آذر ماه ۹۹ رشد ۷۴۳ درصدی داشته است. مقایسه فروش شرکت در دی ماه ۹۹ با ماه مشابه در سال ۹۸ نشان می‌دهد میزان فروش شرکت ۵۲۰ درصد افزایش یافته است. بیشترین میزان فروش داخلی شرکت در دی ماه امسال، قطعات فورج به مبلغ ۱.۱۰۰.۳۸۰میلیون ریال بوده است و فروش صادراتی نداشته است.

شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای دی ماه ۹۹ در مجموع مبلغ ۷.۹۳۰.۲۹۷میلیون ریال فروش داشته است که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال۹۸ رشد ۴۶۰ درصدی داشته است.

فروش ماهیانه شرکت در دی ماه امسال ۱۵۲ میلیارد و ۱۲۹ میلیون ریال بوده است که نسبت به آذر ماه ۹۹  رشد ۳ درصدی داشته است.

چین، اصلی ترین مشتری نفت در سال ۲۰۲۱

بیشترین میزان فروش داخلی در دی ماه امسال، انواع رنگهای صنعتی به مبلغ ۱۵۲ میلیارد و ۱۲۹ میلیون ریال بوده است و شرکت صادرات نداشته است . 

شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای دی ماه ۹۹ در مجموع مبلغ ۹۰۳ میلیارد و ۴۱۵ میلیون ریال فروش داشته است که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال ۹۸ رشد ۳۵ درصدی داشته است.

توسعه ظرفیت پالایشگاهی بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، چین، حتی در شرایطی که تقاضای نفت خام جهانی در همه جا کاهش یافته است، باعث تقویت تقاضای نفت جهانی شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از راشاتودی، توسعه ظرفیت پالایشگاهی بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، چین، حتی در شرایطی که تقاضای نفت خام جهانی در همه جا کاهش یافته است، باعث تقویت تقاضای نفت جهانی شده است.

توسعه ظرفیت پالایشگاهی در چین به ویژه در ۵ سال اخیر که دولت چین به پالایشگاه‌های خصوصی سهمیه‌ای برای واردات نفت داده است باعث افزایش تولید سوخت این کشور و افزایش صادرات سوخت به کشورهای منطقه شده است.

طبق گزارش منتشر شده در کنفرانس آرگوس، ظرفیت پالایشگاهی چین در آینده نزدیک کاهش نخواهد یافت چراکه دولت برای تضمین سود تولیدکنندگان سوخت در داخل قیمت‌ها را بالا برده است.

در این گزارش تاکید شد: به نظر نمی‌رسد مقامات چین کنترل قیمت‌های محصولات سوختی را رها کنند. رشد ظرفیت تولید پالایشگاه‌ها و قیمت تضمینی محصولات سوختی در چین حتی در زمان بحران کرونا باعث شد تا تقاضای نفت خام در بزرگترین واردکننده نفت جهان رشد کند.

آراگوس با اشاره به داده‌های اداره ملی آمار چین اعلام کرد: در سال ۲۰۲۰ تولید پالایشگاهی چین یا ۳.۲ درصد جهش نسبت به سال گذشته به ۶۷۴.۴۱ میلیون تن معادل ۱۳.۵۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *