معاون بازار شرکت فرابورس با اشاره به درج نماد چهار شرکت در بازار دوم این بورس گفت: اقدامات لازم برای انجام عرضه اولیه سهام توسعه مسیر برق گیلان یا پتروشیمی ارومیه در هفته جاری درحال پیگیری است.

فسانه اروجی درخصوص آخرین وضعیت عرضه اولیه شرکت‌ها در فرابورس اظهار داشت: اکنون ۴ شرکت برای عرضه اولیه سهام در بازار‌ دوم، درج نماد شدند که شامل شرکت‌های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، توسعه مسیر برق گیلان، پتروشیمی ارومیه و تهیه و توزیع غذا دنا آفرین فدک می‌شود.

وی افزود: اقدامات لازم برای انجام عرضه اولیه سهام شرکت توسعه مسیر برق گیلان یا پتروشیمی ارومیه در هفته جاری در حال پیگیری است. هر کدام از این دو شرکت که بتوانند اطلاعات را زودتر از زمان موعود کامل کنند، قطع به یقین سهام آن شرکت را عرضه خواهیم کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: اکنون شرکت توسعه مسیر برق گیلان باید تا هفته‌ آینده گزارش ارزش‌گذاری را تحویل دهد در حالی که گزارش ارزش‌گذاری پتروشیمی ارومیه تقریبا مورد بررسی قرار گرفته و در حال حاضر سرمایه‌گذاران می‌توانند اطلاعات آن را در سامانه کدال مشاهده کنند.

اروجی ادامه داد: بهتر است افراد تازه وارد از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری به بازار سرمایه وارد شوند به علت آنکه این شرکت‌ها در یک پرتفوی سرمایه‌گذاری می‌کنند. در دست داشتن ابزارهایی ماننده سهام، اوراق با درآمد ثابت و تا حدی هم در دست داشتن سپرده‌های بانکی را می‌توان از دلایل تاکید بر خرید از طریق سرمایه‌گذاری‌ها دانست که مجموع این مزایا می‌تواند مانعی بر سر راه ضررهای سنگین باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *