در یک ساعت نخست معاملات بورس، شاخص کل پس از شروع منفی، در روند صعودی قرار گرفت و پس از یک ساعت با رشدی ۸ هزار واحدی مواجه شد.

در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با رشدی ۱۳ هزار واحدی مواجه شد تا به روند نزولی روز گذشته خود پایان دهد. این در حالی بود که در ابتدای معاملات امروز فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز موجب منفی شدن شاخص کل شده بود اما با گذشت زمان، کاهش فشار عرضه موجب بهبود روند معاملات در نمادهای بزرگ شد و افزایش تقاضا در این نمادها باعث شد تا مدیریت بازار به منظور کاهش فشار بر سامانه معاملاتی، معاملات این نمادها را به صورت متوقف درآورد.

در یک ساعت ابتدایی معاملات بیش از ۴۸۲ هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن بیش از ۳ میلیارد و ۴۴۵ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۵۶ هزار میلیارد ریال داد و ستد شد. در این مدت سه نماد پترول، کگل و فارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. بازگشایی ۱۰۰ درصدی نماد پترول در حالی انجام شده که روز گذشته بازگشایی این نماد از سوی ناظر بورس باطل شده بود.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که شاخص کل روز گذشته افتی ۳۲ هزار واحدی را به ثبت رسانده بود ولی شاخص کل هم‌وزن بیش از یک درصد شاخص کرده بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *