دانش سرمایه

 کتاب صوتی عکاس و فیلسوف

کتاب صوتی عکاس و فیلسوف اثر آگوست استرینبرگ درباره‌ی مرد فیلسوفی است که در کار عکاسی بسیار حرفه‌ای بود و نظیر نداشت.

مرد، شریکی داشت، یک مرد کاملا معمولی، سرشار از خصوصیات اعصاب‌ خرد‌کن. شریکش در تمام طول روز، آتش به آتش، سیگار می‌کشید، هرگز در را پشت‌سر خودش نمی‌بست، موقع غذا خوردن بجای اینکه از چنگال استفاده کند، با چاقو غذا می‌‌خورد، توی خانه کلاه سرش می‌گذاشت، توی استودیو ناخن‌هایش را تمیز می‌کرد و…

این کتاب در واقع شما را تشویق می‌کند که همیشه نیمه‌ی پر لیوان را نگاه کنید و چیزهای منفی را به مثبت تبدیل کنید.

در قسمتی از کتاب صوتی عکاس و فیلسوف می‌شنویم:

سپس خواستند آبتنی کنند اما جای مناسبی برای این کار وجود نداشت. آن‌جا چیزی نبود جز زمین سنگلاخ و گِل و شُل. بعد از استحمام، فیلسوف احساس تشنگی کرد، و خواست که لیوانی از آب چشمه بنوشد. آب چشمه به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز بود و مزهء عجیب‌ غریب تندی داشت. اصلا آب خوبی نبود در واقع هیچ‌چیز خوب نبود. گوشت گیر نمی‌آمد و غیر از ماهی چیزی برای خوردن وجود نداشت. فیلسوف غمگین شد و کنار یک بوته‌ی کدو نشست تا به حال خودش افسوس بخورد، اما نمی‌شد کاریش کرد. او می‌بایست می‌ماند و شریکش به شهر برگشت تا در غیاب دوستش هوای کاروکاسبی را داشته باشد.

شش هفته گذشت و شریک برگشت پیش دوست فیلسوفش. او روی پل به دوستش برخورد: یک جوان بالابلند باریک‌اندام با گونه‌های گل‌انداخته و پوست برنزه. خودش بود، این فیلسوف بود که دوباره جوان شده بود و شاداب. فیلسوف، از روی هر شش حصار، تروفرز پرید و دنبال گاومیش گذاشت. وقتی که روی مهتابی نشستند، شریک به او گفت: به نظر می‌رسه که حالت خیلی خوبه… این مدت چجوری گذشت؟

فیلسوف گفت:
عالی! این حصارها از شر چاقی نجاتم دادند… سنگ‌ها پامو ماساژ دادن… غذاهای ساده و سالم کبدمو معالجه کردن و درختای کاج ریه‌هامو… و شاید باورت نشه که آب قهوه‌ای چشمه سرشار از آهنه… یعنی همون چیزی که من لازم داشتم!

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عکاس و فیلسوف
نویسندهآگوست استریندبرگ
مترجمسیاوش ملکی
گویندهمهدی رضایی، علی شمسی
ناشر صوتیکانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی

22 کتاب ثروت ساز

تیم دانش سرمایه آرکا برای آن دسته از عزیزانی که دوست دارند مهارت های خودشون را در بازار ها مالی مختلف افزایش دهند ، 22 کتاب گردآوری کرده که به شما کمک میکند سطح دانش و آگاهی خود را بالا ببرید و بهترین تصمیم را بگیرید.
 
با خرید این محصول یک جلسه مشاوره رایگان کسب کار اینترنتی و 6 ماه آپدیت رایگان بهرمند میشوید
 
دانش سرمایه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *