0
0

بازار امروز با صعود عرضه همراه شد / پالایشی‌ها زیر فشار عرضه

بازار امروز با فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز شروع به کار کرد و در دقایق ابتدایی شروع معاملات شاخص کل بیش از ۲ درصد افت کرد و به یک میلیون و ۵۸۰ هزار واحد رسید.

 

با شروع معاملات امروز بازار سهام فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز باعث افت بیش از 2 درصدی شاخص کل بازار سهام شد و همچنین شاخص‌ هم‌وزن نیز با افت نیم درصدی همراه شد که نشان از کلیت منفی بازار و معاملات قفل در صف‌های فروش دارد.

در حالی که سهامداران حقیقی به علت بی‌اعتمادی و طولانی شدن اصلاح بازار در حال خارج کردن سرمایه از بازار هستند، هیچ حمایتی از بازار صورت نمی‌گیرد و حمایت صرفا ایجاد صف خرید و مثبت کردن مصنوعی شخص کل است.

ارزش معاملات در مجموع بازارها به حدود 3 هزار میلیارد تومان در کمتر از یک ساعت رسیده است.

اخبار سیاسی مبنی بر مذاکره ایران و امریکا در بحرین جو هیجانی پرقدرتی در بازار ایجاد کرده، زیرا در صورت وجود توافق احتمالی میان ایران و امریکا نرخ دلار دچار اصلاح قیمتی می‌شود و به تبع آن بازار سهام ایران به نحوی بازاری ارز محور است افت بیشتری را تجربه خواهد کرد.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای شاخص‌ساز اصلی مانند فولا، فملی و فارس به خاطر عرضه بیش از حد با رنج منفی شروع به معامله کردند و کلیه نمادهای پالایشی از جمله شتران و شبندر تاثیر منفی زیادی روی شاخص کل بازار سهام داشتند.

همچنین از طرفی نمادهای خودرویی همچنان با صف فروش همراه‌اند و با رنج منفی در بازار سهام معامله می‌شوند.

شاخص کل بازار سهام امروز تحت تاثیر جو هیجانی بازار و صف‌های فروش میلیونی از سقف یک میلیون و 600 هزار واحد نیز پایین‌تر رفت و همانطور که پیش‌بینی می‌شد احتمال می‌رود تا زمان بازگشت اعتماد و سرمایه حقیقی‌ها به بازار سهام، شاخص کل بین یک میلیون و 500 تا یک میلیون و 700 هزار واحد نوسان داشته باشد.

در این میان نماد تاپیکو بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل بازار سهام را دارد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://dsarka.com/?p=2440
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد بازار امروز با صعود عرضه همراه شد / پالایشی‌ها زیر فشار عرضه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.