اخبار روز

 

ارفع در سال مالی گذشته سود خالص و جالب توجه ۲۵ هزار و ۷۷۳ میلیارد ریالی را محقق نموده است. این سود که معادل ۲.۱۴۸ ریال به ازای هر سهم می‌باشد، نسبت به سال مالی قبل از آن رشد محسوس و کم نظیر ۲۲۷ درصدی داشته است.

درآمد‌های عملیاتی محقق شده این شرکت معادل ۶۹ هزار و ۱۹۹ میلیارد ریال بوده که ۱۰۳ درصد بیشتر از سال ۹۸ است. مقادیر فروش شمش فولادی شرکت در سال قبل به ۸۰۴ هزار تن شامل ۱۵۲ هزار تن فروش صادراتی رسیده است. این شرکت برای سال جاری فروش ۸۲۰ هزار تن شمش فولادی را برآورد کرده است.

متوسط نرخ فروش هر تن شمش فولادی در سال گذشته به ۸۶.۵ میلیون ریال رسیده است. این نرخ در حال حاضر و با توجه به رشد قیمت‌های جهانی فولاد به بیش از ۱۱۸ میلیون ریال در هر تن رسیده است.

تقریبا تمامی افزایش درآمد شرکت در سال قبل از بابت رشد نرخ‌های فروش بوده است.

همچنین هزینه‌های تولید شرکت در سال قبل معادل ۳۷.۹۰۰ میلیارد ریال بود که در حدود ۸۰ درصد از این هزینه ها، بابت مواد اولیه مصرفی است. ماده اولیه مصرفی اصلی شرکت گندله است که از شرکت چادرملو دریافت شده است.

مالیات پرداختی با توجه به معافیت مالیاتی شرکت بر اساس مستندات و قوانین مورد ادعای شرکت، همچون سال قبل صفر منظور شده است.

سهامداران اصلی این شرکت شامل شرکت چادرملو با مالکیت ۴۴ درصدی و سرمایه گذاری معادن و فلزات با ۲۱ درصد مالکیت می‌باشند. در صورت تقسیم سود بالا، انتظار می‌رود که چادرملو سود بیش از ۱ هزار میلیارد تومانی را از محل سود سهام دریافتی از شرکت آهن و فولاد ارفع شناسایی کند.

 اخبار روز

 

در حالی که داروسازی زهراوی با زیان انباشته‌ای ۱.۲۲۷ میلیارد ریالی همچنان جزو بدترین شرکت‌های گروه داروسازی از حیث عملکرد محسوب می‌گردد، روز گذشته نیز در گزارش حسابرسی نشده منتشر شده خود در سامانه کدال، سود خالص تحقق یافته سال مالی ۱۳۹۹ را ۵۱۷ میلیارد ریال اعلام نمود تا سهامداران این شرکت خیالشان از عدم تقسیم سود برای امسال و سال‌های آتی نیز راحت باشد.


باید اشاره داشت که بیش از ۶۳درصد سهام این داروسازی در اختیار تامین‌اجتماعی و ۱۵.۹۳درصد دیگر در اختیار داروسازی حکیم قرار دارد و می‌توان این تصور را داشت که انبوه طلبکاری احتمالی از تامین‌اجتماعی، یکی از عوامل شرایط نامطلوب این داروسازی است.

شرکت زهراوی در دوره ۱۲ ماهه سال مالی ۱۳۹۹ و بر اساس گزارش حسابرسی نشده موفق به کسب سود خالص ۵۱۷ میلیارد ریالی شده که در مقایسه با سود ۱۸۱ میلیارد ریالی سال گذشته شرایط مطلوب تری را نشان می‌دهد.

افزایش نرخ انواع محصولات و به ویژه افزایش مقادیر و نرخ‌های فروش کپسول مایع به عنوان یکی از اصلی‌ترین محصولات شرکت از مهمترین دلایل رشد در حدود ۱.۵۱۹ میلیارد ریالی جمع کل مبالغ فروش است.

از نکات قابل توجه صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت می‌توان به شناسایی ۱۶۴ میلیارد ریالی درآمد‌های غیرعملیاتی ناشی از تملیک بخشی از زمین شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین بابت رد دیون شرکت دارویی رسا بابت مطالبات این شرکت است.

 اخبار روز

 

شانا : یک بانک آمریکایی پیش‌بینی کرد قیمت نفت خام برنت در ۶ماه آینده به ۸۰ دلار برای هر بشکه می‌رسد. به گزارش خبرگزاری رویترز، بانک گلدمن ساکس برآورد کرد که در ۶ ماه آینده قیمت شاخص نفت خام برنت به ۸۰ دلار برای هر بشکه و قیمت شاخصWTI به ۷۷ دلار برای هر بشکه برسد. این بانک با اشاره به تسریع واکسیناسیون در اروپا و در پی آن افزایش مسافرت‌ها، اعلام کرد: انتظار داریم تقاضای نفت در ۶ ماه آینده به‌طور بی‌سابقه‌ای و به مقدار ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد. گلدمن ساکس ادامه داد: کاهش محدودیت‌ سفرهای بین‌المللی در ماه مه سبب بهبود تقاضای جهانی سوخت جت به مقدار یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز خواهد شد.

 اخبار روز

 

دنیای‌اقتصاد : مجموعه سهم‌های سبد عدالت بالاخره یک هفته مثبت را در سال جدید تجربه کرد. برآیند تمام افت‌وخیزهای هفته گذشته (هفته پنجم کاری سال ۱۴۰۰) نمادهای بورسی این سهم در نهایت به نفع قیمت کلی این مجموعه ختم شد و نسبت به پایان هفته گذشته به میزان ۴۸/ ۱درصد افزایش یافت. این درحالی است که ارزش این دارایی طی ۴ هفته ابتدایی سال جدید همچنان کاهشی بود؛ موضوعی که باعث شده حتی با احتساب رشد مثبت هفته پنجم، بیش از یک میلیون تومان (۸۸/ ۹درصد) از ارزش این سهام در سال جدید ذوب شود. اما در هفته گذشته این روند نزولی برای سهام عدالت برعکس شد و با کمک رشد گروه‌های فلزات اساسی و بانکی توانست جامه هفتگی خود را به رنگ سبز درآورد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *