اخبار روز

نگاهی به رکود پیش‌آمده در معاملات مسکن کشور در سال گذشته و همچنین عملکرد ضعیف و قابل پیش‌بینی این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ و سال جاری از اصلی‌ترین دلایل زیان مجدد پارس سرام در سال گذشته بوده است.

ظاهرا تنها محصول سودده، توالت‌های تولیدی شرکت بوده و انواع روشویی و پایه‌های فروخته شده شرکت به طرز عجیب و قابل توجهی زیانده هستند که در مجموع منجر به زیان ناخالص ۳۵.۸۴۱ میلیون ریالی شده است.

در نهایت عدم رشد معقول درآمد‌های عملیاتی آن هم در سال تورمی ۱۳۹۹ و افزایش چشمگیر بهای تمام‌شده کالای فروخته شده منجر به تحقق و شناسایی زیانی ۵۶ میلیارد ریالی و ۵۸ ریالی به ازای هر سهم شده که این موضوع زیان‌انباشته‌ای ۱۷۷ میلیارد ریالی را برای سهامداران این شرکت به ارمغان آورده است . 

با توجه به شرایط مالی سهم بعید است که سرمایه گذاری حاضر به ورود در این سهم داشته باشد و عدم توجه به فروش و صورت های مالی شرکت ها می تواند از تجربه تلخ سهامداران فعلی این سهم باشد . 

 

اخبار روز

زگلدشت در سال گذشته موفق به کسب سود خالص ۴۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی شده است. این سود که معادل ۲.۰۸۷ ریال به ازای هر سهم بوده، در مقایسه با سال مالی قبل از آن رشد نه چندان چشمگیر ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

جمع کل درآمد‌های شرکت در این سال به یک هزار و ۹۰۹ میلیارد ریال رسیده که ۶۱ درصد بیشتر از سال مالی گذشته است.

محصولات اصلی شرکت شامل محصول شیرخام و فروش گوساله نر بوده که در سال مالی گذشته به ترتیب به میزان ۴۴.۷۲۰ تن و ۱.۷۳۸ راس به فروش رسیده است.

این شرکت برای سال مالی جاری فروش ۵۰ هزار تن شیر و ۱.۸۶۱ راس گوساله نر برآورد کرده است. 

اخبار روز

شرکت سیمان فارس و خوزستان با ابلاغ قیمت های جدید سیمان خاکستری از پیش بینی اثر این رویداد بر افزایش درآمد و در نتیجه سودآوری قابل توجه 11 زیرمجموعه و این هلدینگ خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای فردا شد.

براین اساس، “سفارس” اعلام کرد: پیرو نامه 30 فروردین انجمن صنعت سیمان درخصوص قیمت های جدید انواع سیمان خاکستری که از امروز قابل اجرا است با عنایت به اینکه عمده فعالیت این هلدینگ سرمایه گذاری در شرکت های تولید سیمان و محصولات وابسته است، انتظار می رود رویداد فوق منجر به افزایش درآمد و در نتیجه سودآوری قابل توجه شرکت های تابعه و متعاقباً سودآوری چشمگیر این هلدینگ شود.

شرکت های زیرمجموعه شامل سیمان آبیک ،سیمان غرب، سیمان خزر، سیمان بجنورد، سیمان دورود، سیمان بهبهان، سیمان فارس،سیمان فارس نو ، سیمان خوزستان، سیمان خاش و سیمان ساوه هستند.

اخبار روز

شرکت کلر پارس مجوز افزایش سرمایه 100 درصدی را از سازمان بورس گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق العاده شد.

براین اساس، “کلر” سرمایه فعلی را از 32.7 به 65.5 میلیارد تومان می رساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی و برای اجرای طرح توسعه صورت می گیرد.

اخبار روز

نماد ۳۰ شرکت بورسی و فرابورسی حاضر در صنعت سیمان به دلیل اعمال افزایش قیمت بسته شد.

بنبابراین گزارش نماد شرکت های سیمان‌ فارس‌ و خوزستان ، سرمایه گذاری سیمان تامین، سیمان‌ تهران‌، سیمان‌ دورود، سیمان‌فارس‌، سیمان‌سپاهان‌، سیمان دشتستان، سیمان‌ کرمان ، سیمان‌ قائن‌، سیمان‌غرب‌، سیمان‌ صوفیان‌، سیمان‌خاش‌، سیمان‌ بهبهان‌، سیمان‌ ایلام‌ ، سیمان‌مازندران‌ ، سیمان‌ آرتا اردبیل، سیمان‌هگمتان‌ ، سیمان‌ شمال‌، سیمان کردستان، سیمان‌ بجنورد، سیمان‌ارومیه‌، سیمان خوزستان،  سیمان‌ داراب‌، سیمان‌شاهرود، سیمان فارس نو، سیمان‌ خزر، سیمان فارس نو به دلیل افزایش قیمت محصولات برای یک روز به همراه ساروج بوشهر و سیمان باقران برای دو روز کاری بسته شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *