اخبار روز

شرکت بیمه اتکایی امین در دوره ۶ ماهه منتهی به پایان اسفندماه سال ۱۳۹۹، موفق به کسب سود خالص یک هزار و ۴۳۳ میلیارد ریالی شده و این سود که معادل ۳۶۷ ریال به ازای هر سهم بوده، نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش جالب توجه و محسوس ۵۰۸ درصدی را نشان می‌دهد.

سود خالص محقق شده شرکت در این دوره عمدتا به دلیل کاهش ذخایر خسارت بیمه‌ای افزایش یافته و در این مدت (دوره ۶ ماهه نخست سال مالی جاری) این شرکت با کاهش ۸۷۵ میلیارد ریالی ذخایر خسارات پرداختی مواجه شد و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته، این شرکت با افزایش ۷۹۵ میلیارد ریالی ذخایر خسارات مواجه بوده است.

حق بیمه صادره شرکت در نیمه نخست سال مالی معادل یک هزار و ۴ میلیارد ریال بوده که ۵۳درصد بیشتر از ۶ ماهه سال مالی گذشته است.

رشته‌های اصلی تحت فعالیت شرکت شامل بیمه نفت و انرژی، آتش سوزی و مسئولیت است.

این شرکت برآورد کرده که در ۶ ماهه دوم سال مالی موفق به صدور ۶۰۰ میلیارد ریال حق بیمه جدید شود.

اخبار روز

شرکت در دوره سه ماهه منتهی به پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۹ موفق به کسب سود خالص ۸۷۶ میلیارد ریالی شده و این سود که معادل ۴۰۲ ریال به ازای هر سهم بوده، نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد جالب توجه ۳۲۴ درصدی را داشته، اما با این حال، این سود نسبت به فصل پاییز سال گذشته کاهش در حدود ۲۰ درصدی داشته است.

درآمد محقق شده این شرکت در فصل زمستان معادل ۴هزار و ۱۳۸ میلیارد ریال بود که ۱۵۱درصد بیشتر از مدت مشابه سال مالی قبل از آن محسوب می‌شود.

مقادیر فروش انواع تایر در این مدت معادل ۶.۵۱۲ تن بوده که ۵ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.


این شرکت فروش ۲۵.۹۲۰ تنی محصول تایر را برای دوره ۹ ماهه باقیمانده پیش‌بینی کرده است.

نرخ فروش تایر به طور متوسط معادل ۶۳۵ میلیون ریال به ازای هر تن بوده که این نرخ در حدود ۱۲۰ درصد رشد داشته است.

حاشیه سودعملیاتی شرکت معادل ۳۲ درصد بوده و این در حالی است که این نسبت سودآوری در دوره مشابه سال گذشته کمتر از ۲۰ درصد است.

بیش از ۷۵ درصد از هزینه‌های تولید شرکت که افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی داشته، مربوط به خرید و مصرف مواد اولیه است. مواد اولیه مصرفی اصلی این شرکت تایرساز شامل کائوچو‌های طبیعی، مصنوعی، دوده، نخ و سیم است.

اخبار روز

شرکت سرمایه‌گذاری گروه صنایع بهشهر خبر از توثیق ۱۷۰ میلیون سهم برای اخذ تسهیلات داد . این شرکت به دلیل تامین نقدینگی جهت پرداخت بخشی از قرارداد خود با شرکت سیف خودرو تعداد ۱۷۰ میلیون برگه سهم به ارزش روز معادل ۷۵ میلیارد تومان از بانک اقتصاد نوین را نزد همین بانک جهت دریافت تسهیلات وثیقه گذاشته است. در نامه این شرکت به سازمان بورس، مبلغ این وام ۷/ ۶۳ میلیارد تومان عنوان و قرار شده طی روزهای ۲۹ و ۳۰ فروردین از سوی بانک مذکور پرداخت شود.  

اخبار روز

دو شرکت بورس انرژی و سرمایه گذاری مسکن الوند از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 200 و 60 درصدی از دو محل سود انباشته و سایر اندوخته ها خبر دادند.

براین اساس، “ثالوند” درصدد است سرمایه فعلی را از 50 به 80 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت فرابورسی درصورت موافقت سازمان بورس از محل سود انباشته و با هدف اصلاح ساختار اعمال خواهد شد.

همچنین “انرژی” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 60 به 180 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی از دو محل سود انباشته و سایر اندوخته ها و جهت رعایت مصوبه هیِأت مدیره سازمان بورس در خصوص تعیین حداقل سرمایه مطلوب بورس‏ ها اعمال خواهد شد.

اخبار روز

در جلسه معاملاتی امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ماه در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، ۵۵۳ هزار کیلووات ساعت برق توسط شرکت تدبیر سازان سرآمد –نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه برای دوره تحویل ماهانه اردیبهشت ۱۴۰۰ عرضه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)؛ در جلسه معاملاتی دیروز نیز در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله بورس انرژی ایران و در تابلوی اوراق گواهی ظرفیت، ۱، ۷۵۰ ورقه گواهی ظرفیت نقدی با ارزش ۲۲ میلیارد و ۶۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزارریال معامله شد.

شایان ذکر است، در تابلو سلف موازی استاندارد در نماد “سمیعا۰۰۲” تعداد ۱۲۹ هزار و ۱۹۸ قرارداد با ارزش بیش از یک هزار و ۶۶۳ میلیارد ریال و در نماد “سحرا۰۲۱” تعداد ۲۴ هزار و ۲۰۸ قرارداد با ارزش بیش ۶۸ میلیارد و ۸۱۱ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

گفتنی است، در بازار عمده فروشی برق نمادهای بارپیک روزانه، بارپایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۲۸ اردیهشت ۱۴۰۰ گشایش یافتند. همچنین در بازار عمده فروشی برق نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه دوم ازردیبهشت ۱۴۰۰ پایان جلسه معاملاتی دیروز متوقف و فرآیند تحویل آن ها آغاز شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *