اخبار روز

شرکت بیمه دی در گزارش  اسفندماه ۹۹ میزان درآمدی که از فروش حق بیمه به دست آورده برابر با یک هزار و ۷۱۳ میلیارد ریال بوده و از ابتدای سال مالی تا انتهای اسفندماه نیز مجموع درآمد‌های این بخش بالغ‌بر ۴۱ هزار و ۶۰۴ میلیارد ریال اعلام‌شده، همچنین میزان سرمایه ارائه‌شده “ودی” طی عملکرد ۱۲ ماهه ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به ثبت رسیده است.

بر پایه این گزارش، میزان درآمدی که بیمه دی در اسفندماه سال ۹۹ از خود بر جای گذاشته نسبت به ماه گذشته ۹۲ درصد رشد را به ثبت رسانده و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نیز ۸۲ درصد افزایش درآمد را شاهد بوده، همچنین میزان درآمدی که از ابتدای سال مالی تا انتهای اسفندماه اعلام کرده در مقایسه با سال گذشته ۶۰ درصد افزایش را تجربه کرده است.

بیشترین میزان درآمدی که از فروش حق بیمه به ثبت رسانده در اختیار رشته بیمه «درمان» با ۵۲۰.۸۱۱ میلیون ریال بوده که نسبت به ماه گذشته ۱۱۸ درصد رشد را به همراه داشته است.

اخبار روز

پس از شناسایی سود خالص ۱.۶۱۱ ریالی به ازای هر سهم در پایان سال مالی ۱۳۹۸ از شرکت سیمان قاین، اکنون صورت‌های مالی حسابرسی سال ۱۳۹۹ این شرکت نیز حاکی از شناسایی سود خالص ۵.۳۵۰ ریالی و ثبت عملکردی مطلوب بوده، اما با این حال بخش عمده‌ای از سود شناسایی شده این شرکت مربوط به سود ناشی از سود سهام و درآمد غیرعملیاتی ناشی از فروش ساختمان مرکزی بوده که ماهیتی غیرعملیاتی دارد.

از نکات قابل توجه صورت‌های مالی سالانه منتشر شده این شرکت در مقایسه با عملکرد سال مالی ۱۳۹۸، افزایش در حدود ۳۲۳.۰۰۰ تنی مجموع انواع محصولات تولیدی بوده که بخش عمده‌ای از آن به دلیل افزایش محسوس فروش سیمان داخلی و همچنین رشد بیش از ۶۶۳ میلیارد ریال جمع کل درآمد‌های فروش است.

بر این اساس، در حالی که شرکت سیمان قاین در سال مالی ۱۳۹۸ موفق به فروش بیش از ۵۰۸.۰۰۰ تن انواع محصولات سیمان داخلی و صادراتی شده بود، در سال ۱۳۹۹ نیز موفق به فروش بیش از ۸۳۱.۰۰۰ تن از انواع محصول داخلی و سیمان صادراتی شده است.

همانگونه که در ابتدای گزارش نیز اشاره شد، شناسایی درآمد ۵۳۲ میلیارد ریالی ناشی از فروش دفتر مرکزی تهران (۲.۱۲۸ ریال به ازای هر سهم) و ۲۰۸ میلیارد ریال سود سهام از اصلی‌ترین دلایل تعدیل مثبت چشمگیر این شرکت در سال مالی ۱۳۹۹ بوده که با توجه به غیرقابل تکرار بودن این درآمد‌ها در سال آینده، صف فروش سنگین سهام این شرکت در قیمت‌های بیش از ۷۰.۰۰۰ ریال دارای توجیهی منطقی است.

اخبار روز 

میثم فدایی از دریافت اولین درخواست کتبی برای انتشار هزار میلیارد تومان اوراق بدهی (اجاره سهام) به سازمان بورس خبر داد که مربوط به شستا بزرگترین هلدینگ اقتصادی ایران است .

براساس این گزارش، در پی تصویب سازمان بورس مبنی بر تزریق حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان به بازار سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ ها و با هدف انتشار اوراق برای خرید سهام ، مقرر شده طی ۴۸ ساعت موافقت اصولی برای انجام فرایند برای متقاضیان صادر شود.

همچنین به منظور اطمینان از تخصیص منابع به خرید سهام این ارقام به صورت تدریجی به بازار تزریق و علاوه بر ۲۴ هزار میلیارد تومان، درخواست های جدید از سوی شرکت ها ، پذیرفته می شود.

اخبار روز 

شرکت شیشه دارویی رازی از پیشنهاد هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 1441 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد.

براین اساس، “کرازی” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 120 میلیارد تومان به 1.8 هزار میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت بورسی درصورت موافقت سازمان بورس از محل تجدید ارزیابی دارایی ها اعمال و صرف اصلاح ساختار مالی خواهد شد.

اخبار روز 

در جلسه معاملاتی امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ماه در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، ۱۰۵ هزار کیلووات ساعت برق توسط شرکت‌های تولید برق پرند مپنا نیروگاه پرند، و تولید برق سنندج مپنا-نیروگاه سنندج برای دوره تحویل ماهانه اردیبهشت ۱۴۰۰ عرضه می شود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)؛ در جلسه معاملاتی دیروز نیز در بازار فیزیکی برق بورس انرژی ایران، ۱۷۴ هزار و ۶۰۰ قرارداد معادل ۱۲۵ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلووات ساعت برق به ارزش بیش از ۶۵ میلیارد و ۳۴۶ میلیون و ۶۶۷ هزار ریال توسط شرکت‌های تولید برق سنندج مپنا-نیروگاه سنندج، تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر، تولید نیروی برق نیروگاه شهدای پاکدشت (دماوند) و تولید برق پرند مپنا نیروگاه پرند برای دوره تحویل ماهانه اردیبهشت ۱۴۰۰ عرضه و مورد معامله قرار گرفت.

خاطر نشان می شود، در بازار عمده فروشی برق نمادهای بارپیک روزانه، بارپایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ گشایش یافتند.

همچنین در بازار عمده فروشی برق نمادهای بار پیک روزانه، بار پایه روزانه، میان باری روزانه و کم باری روزانه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ پایان جلسه معاملاتی دیروز متوقف و فرآیند تحویل آن ها آغاز شد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهفروشگاهتماس با ما