اخبار روز

در هفته‌ای که گذشت شاهد عرضه ۵.۰۵۸ تنی انواع پلی پروپیلن توسط شرکت پلی پروپیلن جم بوده‌ایم که با تقاضای ۴.۹۷۴ تنی مشتریان و حجم معاملات ۳.۸۰۸ تنی مواجه گردید.

متوسط نرخ میانگین هر تن پلی پروپیلن با رشد ناچیز ۰.۶ درصدی نسبت به هفته گذشته از آن به ۴۴۱.۵۷۳ هزار ریال در هر تن رسید.

ارزش معاملات انواع پلی پروپلین‌های تولیدی شرکت با توجه به افزایش ۱.۴۸۰ تنی در حجم معاملات و همچنین رشد نرخ فروش نسبت به هفته منتهی به ۱۲ فروردین ماه ۱ هزار و ۶۸۱ میلیارد و ۵۱۱ میلیون و ریال رسید.

اخبار روز

 فولاد مبارکه در هفته گذشته و در بازار بورس کالا موفق به فروش ۱۵۶ هزار تن محصول به ارزش بیش از ۲۷ هزار و ۹۶۳ میلیارد ریال رسید.

این ارزش نسبت به آخرین هفته سال قبل در حدود ۲۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در این هفته شاهد عرضه ۱۲۰ هزار تن ورق گرم توسط فولاد مبارکه اصفهان بوده‌ایم، این عرضه با تقاضای ۱۴۲ هزار تنی مواجه شده و بالاترین نرخ ثبت شده برای این محصول به ۱۸۳ میلیون ریال رسید و متوسط نرخ معامله شده نیز ۱۸۰ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال بود.

ارزش معاملات این محصول به ۲۱ هزار و ۷۰۹ میلیارد ریال رسید.

همچنین در هفته گذشته ۱۸.۰۰۰ تن ورق سرد توسط این شرکت بوده‌ایم، این عرضه نیز با تقاضای بیش از ۲۲ هزار تنی همراه بود. متوسط نرخ فروش هر تن از این محصول به ۲۰۶ میلیون ریال در هر تن رسید. ارزش معاملات این محصول نیز به ۳ هزار و ۷۰۷ میلیارد ریال رسیده، این نرخ نسبت به آخرین نرخ معامله شده گذشته از آن در حدود ۵.۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

۱۸ هزار تن تختال شرکت نیز با متوسط نرخ ۱۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در هفته گذشته معامله گردید. ارزش معامله این محصول نیز به ۲ هزار و ۵۴۷ میلیارد ریال رسیده و این نرخ در حدود ۱ درصد افزایش را نسبت به آخرین معامله ثبت شده قبل از آن نشان می‌دهد.

اخبار روز

شرکت فولاد خراسان در جریان معاملات هفته گذشته در بورس کالا موفق به کسب درآمد عملیاتی ۵۸۲ میلیارد ریالی گردید.

این ارزش نسبت به آخرین هفته سال گذشته در حدود ۶۰ درصد افت را نشان می‌دهد. عدم عرضه محصول شمش فولادی و همچنین کاهش ۵۰ درصدی عرضه میلگرد شرکت منجر به افت محسوس ارزش معاملات شرکت گردید.

در این هفته شاهد عرضه اندک و ۵.۰۱۶ تنی میلگرد این شرکت بوده‌ایم. این عرضه با تقاضای ۱۳ هزار تنی همراه بود.

نرخ هر تن از این محصول به ۱۱۶ میلیون و ۱۶۰ هزار ریال رسید که نسبت به نرخ پایه‌ی عرضه در حدود ۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد. همچنین این نرخ در مقایسه با نرخ ثبت شده در معاملات آخرین هفته پارسال در حدود ۲.۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ارزش معاملات این محصول که معادل کل معاملات شرکت در هفته قبل بود به بیش از ۵۸۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال رسید.

همان گونه که اشاره شد، در این هفته شاهد عرضه محصول شمش فولادی توسط فولاد خراسان نبودیم.

اخبار روز

شرکت زغال‌سنگ نگین‌طبس در‌خصوص عملکرد خود در اسفند‌ماه گزارش می‌دهد و درآمد شرکت ۲۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده که نسبت به بهمن‌ماه ۹۹ کاهش ۵/ ۱درصدی داشته است. مقایسه فروش شرکت در اسفند‌ماه ۹۹ با ماه مشابه در سال ۹۸ نشان می‌دهد میزان درآمد شرکت ۷/ ۲۵۲‌درصد افزایش یافته است. درآمد اسفند‌ماه شرکت ۳۳‌درصد بیشتر از متوسط فروش سال ۹۹ بوده است. 

زغال‌سنگ طبس در سال‌۹۹ به‌طور میانگین ماهانه ۲۰.۱۷۰تن تولید داشت. این درحالی است که میزان تولید شرکت در اسفند‌ماه کاهش ۲ هزار تنی داشت. درآمد کطبس در سه ماه بهار پارسال ماهانه ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود اما در تابستان رشد قابل‌ملاحظه‌ای داشت و میانگین فروش ۱۵میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی را گزارش کرد. میانگین درآمد پاییز به ۱۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون رسید و اکنون با فروش ۲۰میلیارد تومانی اسفند میانگین درآمد ماهانه زمستان به ۲۱ میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان رسید. 

شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای اسفند‌ماه ۹۹ در مجموع مبلغ ۳/ ۱۸۵ میلیارد فروش داشت که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال۹۸ رشد ۱۱۸‌درصدی را تجربه کرد.

اخبار روز

درحالی‌که شرکت فرآوری زغال‌سنگ پروده طبس در بهمن ماه عملکرد خوبی نداشت و فروش کمی را ثبت کرد اما با عملکرد مطلوب خود‌ در اسفند‌ماه امسال میزان فروش شرکت به ۱۱۰ میلیارد و ۶۰۰ تومان رسید که نسبت به بهمن ماه ۹۹ رشد ۱۸۲‌درصدی داشته است. افزایش نرخ و افزایش مقدار فروش باعث شده است،‌ فروش شرکت در اسفند‌ماه ۹۹ با ماه مشابه در سال ۹۸ افزایش ۴۸۲ درصدی را نشان دهد.

درآمد اسفند‌ماه شرکت ۱۲۸‌درصد بیشتر از متوسط فروش سال ۹۹ بوده است. می‌توان گفت در اسفند‌ماه بیشترین میزان فروش شرکت به ثبت رسیده است. تمامی‌ درآمد فروش شرکت مانند شرکت قبلی از فروش داخلی به‌ثبت رسیده است. شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای اسفند ماه ۹۹ در مجموع مبلغ ۵۸۲ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال۹۸ رشد ۱۳۸‌درصدی داشته است.

اخبار روز

در بین سیمانی ها ساوه با رشد نرخ سیمان سفید مواجه شده و قابلیت های خوبی برای فروش بهتر در ماه های آینده دارد .
سهم در دی ماه ۷۷۰ میلیارد ریال فروش داشته است و بهمن ۷۲۵ میلیارد ریال و اسفند با کمی کاهش ۶۰۰ میلیارد ریال شد . 
مجموع فروش به ۷۲۰۸ میلیارد ریال رسیده که رشد خوبی نسبت به مدت مشابه دارد که عدد سال قبل ۳۹۱۷ میلیارد ریال بود . ساوه برای ۱۲ ماهه سال ۹۹ برآور سودسازی ۵،۰۹۱ ریال به ازای هر سهم را دارد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *