در آغاز معاملات امروز بازار سهام اگر چه شاخص با رشدی ۱۲ هزار واحدی کار خود را آغاز کرد اما رفته رفته فشار عرضه در بسیاری از نمادها افزایش یافته و شاخص در مدار نزولی قرار گرفته و منفی شد.

در آغاز معاملات امروز بازار سهام اگر چه شاخص کل با رشدی ۱۲ هزار واحدی شروع به کار کرد اما با گذشت زمان فشار عرضه در بازار سهام بیشتر شده و با کاهش شدت رشد، شاخص کل منفی شد.

در جریان معاملات اول وقت امروز بورس بیش از ۵۰۶ هزار معامله انجام شده که طی آن ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون سه با ارزشی بالغ بر ۴۶ هزار میلیارد ریال داد و ستد شد. در همین مدت ارزش معاملات فرابورس بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال بوده است. با این حال اختلالاتی نیز در نمایش تعداد معاملات و تغییرات شاخص در سایت مدیریت فناوری سازمان بورس مشاهده می‌شود.

در معاملات امروز بورس سه نماد فملی، شپنا و وبملت به ترتیب با ۲۱۶۵، ۱۲۱۱ و ۱۰۶۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند و از سوی دیگر نمادهای شستا، تاپیکو و فارس نیز تاثیرگذارین نمادهای منفی بر شاخص کل بورس بودند. دو نماد ذوب و شگویا نیز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی به صورت متعادل در حال پیگیری است که شاخص کل روز گذشته بیش از ۳ درصد صعود را به ثبت رسانده بود.

در گروه‌های مختلف صنعت شاهد فشار عرضه در بسیاری از نمادها و حرکت قیمت سهام از محدوده مثبت به منفی هستیم اما با این حال مثبت بودن شاخص کل هم‌وزن نشان می‌دهد که همچنان نمادهایی که در محدوده مثبت معامله می‌شوند بیشتر از نمادهای منفی هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *