در آغاز معاملات بورس در روز یکشنبه، شاخص کل با رشدی ۳۵ هزار واحدی طی تنها ۳۰ دقیقه شروعی طوفانی را به ثبت رساند و وارد کانال یک میلیون و ۱۰۰ هزارتایی شد.

در آغاز معاملات بورس تهران در روز یکشنبه ۱۸ خرداد ماه شاخص کل با رشدی ۳۵ هزار واحدی وارد کانال یک میلیون ۱۰۰ هزار واحدی شد. این در حالی است که شاخص کل هم وزن نیز حدود ۶ هزار واحد رشد داشته است.

در ۳۰ دقیقه ابتدایی بازگشایی بورس، جدود ۲۸۰ هزار معامله انجام شد که طی آن ۲ میلیارد و ۳۴۹ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال داد و ستد شدند. از سوی دیگر ارزش کل معاملات فرابورس نیز در این مدت بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال به ثبت رسیده است.

در معاملات اول وقت امروز سه نماد فارس، فولاد و فملی به ترتیب با ۳۱۴۰، ۲۷۸۰ و ۲۰۷۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. سه نماد ذوب، صبا و مارون نیز تاثیرگذارترین نمادها بر رشد ۲۰۰ واحدی شاخص کل فرابورس بودند.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که اکثر گروه‌های صنعت با نمادهایی در محدوده مثبت و نزدیک صف خرید معامله می‌شوند و تنها چند نماد محدود در گروه محصولات غذایی، فراورده‌های نفتی و مواد و محصولات دارایی در محدوده منفی در حال معامله هستند.

منبع خبر https://tejaratnews.com/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *