در جریان معاملات اول وقت بورس امروز، فشار عرضه در بسیاری از نمادهای بورسی و تشکیل صف‌های فروش باعث شده تا شاخص کل در مدار نزولی قرار بگیرد.

در آغاز معاملات بازار سهام روز سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت، شاخص کل با افتی ۱۰ هزار واحدی به کانال یک میلیون و ۳۷ هزار واحدی سقوط کرد. این در حالی بود که فشار عرضه در دو روز معاملاتی گذشته نیز کاملا مشهود بود که بازگشایی نماد خساپا و همچنین گمانه‌زنی‌ها در خصوص بازگشایی نماد خودرو، از دلایل اصلی این جو منفی حاکم بر بازار بوده‌اند.

در جریان معاملات اول وقت امروز،اگر چه سه نماد کگل، شترا ن و شبندر به ترتیب با ۱۴۲۳، ۸۹۳ و ۸۰۳ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند اما سرخ‌پوشی اکثر نمادهای بورسی منجر به منفی شدن شاخص کل شده است. در این میان سه نماد  فملی، وبملت و فخوز به ترتیب با ۱۴۷۵، ۱۳۹۴ و ۷۱۸ واحد، تاثیری منفی بر شاخص کل داشتند.

در ۴۵ دقیقه ابتدایی معاملات بورس، حدود ۶۸۰  هزار معامله انجام شد که طی آن بیش از ۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون سهم با ارزشی نزدیک به ۷۰ هزار میلیارد ریال دادوستد شده است. رقمی که در مقایسه با روزهای گذشته به مراتب بیشتر بوده و نشان از پویا بودن بازار امروز دارد. این در حالی است که ارزش کل معاملات فرابورس نیز در این مدت از مرز ۲۰ هزار میلیارد ریال عبور کرد. این اعداد و ارقام در حالی به ثبت رسیده است که به جز گروه خودرو، پتروشیمی و تا حدودی نیز بانکی‌ها فشار عرضه در اکثر گروه‌های صنعتی مشاهده می‌شود.

معاملات امروز بازار سهام در حالی شروع شده است که تعداد نمادهایی که در محدوده منفی معامله می‌شوند بیش از ۳ برابر نمادهای مثبت است. این در حالی است که بر اساس اعلام ناظر بورس، معاملات امروز نماد خساپا از ساعت ۱۳:۴۰ تا ۱۴:۴۰ و معاملات دو نماد صبا و شستا نیز از ساعت ۱۲:۳۵ تا ۱۳:۳۵ انجام خواهد شد.

منبع خبر https://tejaratnews.com/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *