مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران از پذیرش پتروشیمی تبریز در هیات پذیرش و درج نماد این شرکت در آینده‌ای نه چندان دور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)  محمد امین قهرمانی، مدیرپذیرش بورس اوراق بهادار تهران در خصوص آخرین اطلاعات از «عرضه اولیه پتروشیمی تبریز» در بورس گفت: فرآیند پذیرش این شرکت در بورس تهران انجام شده است و این شرکت اکنون برای درج نماد در حال انجام برخی اقدامات است.

وی علت عدم درج این نماد را تا به امروز عدم ارائه برخی مستندات از سوی ناشر عنوان کرد و گفت: برای درج نماد این شرکت بر روی تابلوی بورس بندهایی وجود دارد که در انتظار ارائه مدارک از سوی ناشر و تامین نظر هیات پذیرش است.

قهرمانی عرضه اولیه این شرکت را تا قبل از پایان سال دور از انتظار دانست و تصریح کرد: اکنون ۹ شرکت دیگر درج نماد نیز شده‌اند، اما عرضه اولیه آنها برای سال آینده انجام خواهد شد و احتمالا در روزهای مانده از سال عرضه نخواهند شد.

مدیرپذیرش بورس اوراق بهادار تهران دلیل عدم انجام عرضه اولیه این نمادها را با وجود دو هفته کاری شرایط کنونی بازار عنوان کرد و افزود: شرکت های مدیریت سرمایه مدار، تامین سرمایه تمدن، لیزینگ کارآفرین، لیزینگ اقتصاد نوین، گروه مدیریت سرمایه ارزش بر صندوق بازنشستگی، سفید ماکیان و …فرآیند پذیرش و درج نماد خود را طی کرده و اکنون مهیای عرضه اولیه هستند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا عرضه اولیه ها  چهارشنبه انجام می شود؟ نیز گفت: به دلیل بالا بودن حجم سفارشات در عرضه های اولیه و نیاز زمانی سامانه برای پردازش معاملات آنها  معمولا عرضه اولیه ها روز چهارشنبه انجام می شود تا در ۲ روز تعطیل بازار امکان تخصیص سهم به کدها وجود داشته باشد.

دژپسند با بیان اینکه منابع حاصل از فروش نفت به کشور در حال افزایش است، گفت: شورای عالی بورس، آمادگی کامل دارد تا به بنگاه‌های اقتصادی برای سرعت بخشیدن به تامین مالی از بورس کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا) و به نقل از صدا و سیما، فرهاد دژپسند در نشست هم اندیشی با کار آفرینان و تولید کنندگان، گفت: درسه ماهه سوم امسال، رشد اقتصادی غیر نفتی و همچنین با احتساب نفت مثبت بوده و آمارهای اقتصادی امیدوارکننده است.

وی افزود: با وجود جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه در ۳۰ سال گذشته، در یازده ماه امسال، صادرات غیر نفتی به ۳۲ میلیارد دلار و واردات به ۳۴ میلیارد دلار رسیده است. این در حالیست که ۸۵ درصد واردات ما مواد اولیه و کالاهای سرمایه‌ای است.

وزیر اقتصاد گفت: در دهه ماه امسال، هزار و ۴۰۰ هزار میلیارد تومان از طریق شبکه بانکی تسهیلات پرداخت شده که این رقم در کل سال گذشته ۹۷۵ هزار میلیارد تومان بوده است.

دژپسند افزود: با وجود همه محدودیت‌ها، منابع حاصل از فروش نفت به کشور در حال افزایش و گشایش‌هایی در منابع ارزی کشور در خارج نیز ایجاد شده است.

وی با اشاره به برخی مشکلات فعالان اقتصادی در زمینه گمرک، مالیات و همچنین تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی گفت: بازار سرمایه می‌تواند در تأمین مالی اقتصاد نقش اصلی را داشته باشد این در حالیست که بین بنگاه‌های اقتصادی به ویژه کارخانه‌های بزرگ هنوز استفاده از ظرفیت بازار سرمایه به طور کامل جا نیافتاده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: شورای عالی بورس، آمادگی کامل دارد تا به بنگاه‌های اقتصادی برای سرعت بخشیدن به تأمین مالی از بورس کمک کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *