پس از روند کاهشی قیمت دلار در روز های گذشته که توانست قیمت دلار را تا 21,050 تومان کاهش دهد، از عصر دیروز روند افزایشی برای دیگر شروع شده و دلار سیر افزایشی خود را آغاز کرد.

هم اکنون قیمت هر دلار آمریکا در صرافی ملی 22,050 تومان و در بازار 22,500 تومان است. همچنین قیمت یورو نیز در صرافی 26,750 تومان و در بازار 27 هزار تومان می باشد.

دیروز علاوه بر افزایش نرخ حواله درهم تا کانال 6200 تومان معامله ‌گران نیز تصور کردند که قیمت دلار در 21,300 تومان به کف برخورده و در نتیجه خریدهای خود را شروع کردند تا دلار را به کانال 22,200 تومان برسانند.

همچنین بعد از افت 4 هزار تومانی دلار، طبیعی بود که دلار اصلاح قیمت را تجربه کند. با اینحال بازار همچنان استعداد افت به سوی نرخ های پایین تر را هم دارد.

اگر بازار احساس کند که خوش‌بینی به بایدن بیهوده بود، دلار بار دیگر افزایشی خواهد شد. مذاکره یا عدم مذاکره نقش مستقیمی در چگونگی نوسانات دلار در ماه‌های آینده خواهد داشت.

در صورتیکه از کره جنوبی اتفاقی رخ ندهد نیز خریداران به بازار برخواهند گشت. سکه‌بازان نیز در صورتی که مطمئن شوند، روند کاهشی دلار متوقف شده، به روند خرید خود ادامه خواهند داد.

منبع: سایت طلا

ایسنا : قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت‌تاثیر افت ارزش دلار از پایین‌ترین رکورد یک ماه و نیم گذشته که روز گذشته به آن نزول کرده بود، فاصله گرفت و اندکی افزایش یافت. بهای هر اونس طلا برای تحویل با ۱/ ۰ درصد رشد، به ۱۸۳۷ دلار و ۷۹ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۵/ ۰ درصد افزایش، به ۱۸۳۹ دلار و ۴۰ سنت رسید.
به گفته مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت سی‌ام‌سی مارکتس، عامل تاثیرگذار بر قیمت طلا در معاملات روز جاری دلار آمریکا بوده است. با وجود بهبود اخیر دلار، احتمال ضعیف شدن بیشتر آن وجود دارد و این موضوع از قیمت طلا پشتیبانی خواهد کرد. دلار از بالاترین رکورد چهار هفته گذشته که روز دوشنبه ثبت کرده بود اندکی کاهش یافت. جنت یلن که کاندیدای سمت وزیر خزانه‌داری است قرار است روز جاری در برابر سنا حاضر شود. دلار تحت‌تاثیر رشد بازده اوراق خزانه آمریکا در واکنش به برنامه کمک کرونایی ۹/ ۱ تریلیون دلاری جو بایدن، سال نو را با رشد دو درصدی در برابر ارزهای رقیب آغاز کرد. بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا همچنان بالای یک درصد مانده است. براساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران اکنون به دور بعدی اقدامات محرک مالی در آمریکا چشم دوخته‌اند. جو بایدن که روز چهارشنبه مراسم تحلیفش به‌عنوان رئیس‌جمهور جدید آمریکا برگزار می‌شود، برنامه محرک مالی ۹/ ۱ تریلیون دلاری را هفته گذشته رونمایی کرد. وزیران دارایی منطقه یورو هم متعهد شده‌اند به حمایت مالی از اقتصادهایشان ادامه دهند. در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۹/ ۰ درصد کاهش، به ۲۵ دلار و ۱۱ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۴/ ۱ درصد افزایش یافت و ۱۰۹۳ دلار و ۹۳ سنت معامله شد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۳/ ۰ درصد افزایش به ۲۳۷۹ دلار و ۵۷ سنت رسید.

 

بانک ملت با سرمایه 20.7 هزار میلیارد تومانی به عنوان دومین بانک بزرگ بورسی، صورت های مالی حسابرسی نشده 9 ماهه سال جاری را منتشر کرد.

براین اساس، سهم در این مدت برای هر سهم 419 ریال سود محقق کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با شناسایی 97 ریال سود با رشد 332 درصدی همراه شده است.

همچنین درآمد تسهیلات اعطایی بالغ بر 27.7 هزار میلیارد تومان بوده که با رشد 54 درصدی و جمع کل درآمدها با رشد 118 درصدی به 27.4 هزار میلیارد تومان رسید. سود خالص نیز بالغ بر  8.6 هزار میلیارد تومان است.

پیزد در دوره ۹‌ماهه منتهی به پایان آذرماه سود خالص یک هزار و ۷۲۱ میلیارد ریالی را محقق کرده و این سود معادل ۳.۳۷۴ ریال به ازای هر سهم بوده، نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد ۱۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

اما در سه ماهه سوم سال شاهد کاهش سودآوری شرکت هستیم و سود خالص محقق شده در این فصل معادل ۶۳۷ میلیارد ریال بوده که نسبت به سود خالص ۷۸۹ میلیارد ریالی فصل تابستان افت را نشان می‌دهد.

جمع کل درآمد‌های عملیاتی محقق شده شرکت در این دوره به ۷‌هزار و ۹۶۹ میلیارد ریال رسیده و این مبلغ نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۸ رشد ۵۳ درصدی را نشان می‌دهد.

مقادیر فروش محصولات شرکت که عمدتا شامل لاستیک رادیال بوده به ۲۳.۲۷۱ تن رسیده که ۵ درصد بیشتر از سال گذشته است.

فجر در دوره ۹ ماهه عملکرد قابل توجه و جالب توجهی را داشته و موفق به کسب سود خالص ۶‌هزار و ۸۶۲ میلیارد ریالی شده و این سود که معادل ۷.۹۹۸ ریال به ازای هر سهم بوده نسبت به دوره مشابه سال گذشته افزایش محسوس ۴۸۹ درصدی را نشان می‌دهد.

نکته قابل توجه در گزارش عملکرد ۹‌ماهه شرکت این که در حدود ۴۷ درصد از کل سود محقق شده ۹ ماهه در فصل پاییز به دست آمده که سود هر سهم محقق شده در سه فصل اول، دوم و سوم سال جاری به ترتیب معادل ۱.۲۹۰، ۲.۹۴۰ و ۳.۷۶۰ ریال بوده است.

جمع کل درآمد‌های عملیاتی محقق شده این شرکت در دوره ۹‌ماهه سال جاری به ۱۸ هزار و ۳۳۴ میلیارد ریال رسیده و این مبلغ نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشد ۱۴۰‌درصدی را نشان می‌دهد.

دزهراوی در ۹ ماهه مبلغ ۲۶۲ میلیارد و ۷۲۷ میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۱۰۵ ریال سود به ازای هر سهم خود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته حکایت از سودسازی در هر سهم دارد.

همچنین این شرکت سود ناخالص دوره یاد شده را با افزایش ۵۱ درصدی نسبت به دوره مشابه گذشته، یک هزار و ۳۴۳ میلیارد و ۴۷ میلیون ریال و سود عملیاتی را با افزایش ۶۵ درصد، مبلغ یک هزار و ۹۹ میلیارد و ۵۴۶ میلیون ریال اعلام کرده است.

سهم  در دوره ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ (حسابرسی شده)، زیان هر سهم را مبلغ ۶ ریال و زیان خالص را ۱۵ میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال قید کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهفروشگاهتماس با ما