در هفته گذشته قیمت طلا رشد بسیار خوبی از خود نشان داد و قیمت آن افزایش چشمگیری یافت. این در حالی بود که بازار های دیگر دچار نوسانات زیاد و حتی سقوط های بسیار شدیدی شدند.

به گفته ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد OANDA، طلا پس از سقوط شدید در بازار ارز های رمزنگاری شده توانسط جذابیت خود را برای بار دیگر به دست آورده و حتی موسسات را به سرمایه گذاری در آن ترغیب کند.

وی گفت هفته گذشته تغییر بزرگی را در روند بازار برای معامله گران ایجاد کرد. حباب بزرگ بیت کوین شکسته شده و بسیاری از سرمایه گذاران به این نتیجه رسیدند که بیت کوین دارایی چندان خوبی برای حفظ پول آنها در برابر تورم نیست.

نگرانی های ایجاد شده بر اثر نوسانات بیت کوین باعث بازگشت پوول زیادی به سمت بازار طلا شده و قیمت آن را به شکل قابل توجهی افزایش داد.

بازت ملک رئیس استراتژیست های TD Securities گفت که پس از ماه ها طلا صعودی شده و در حال نشان دادن تحرکات بسیار خوبی است.

از نظر وی فدرال رزرو قصد دارد تا به تورم بالا تر از حد پیش بینی شده اجازه رشد دهد که این موضوع می تواند برای صعود بیشتر طلا مفید بوده و قیمت آن را به 1900 دلار در هر اونس برساند.

از نظر مویا فدرال رزرو به سیاست های مالی سازگار خود ادامه داده و بانک های دیگر بسیار زودتر از آن سیاست های سختگیرانه تر خود را اعمال خواهند کرد که به معنای ضعف هرچه ارزش شاخص دلار و افزایش قیمت طلا خواهد بود.

همچنین افزایش تورم نیز همانطور که گفته شد می تواند بسیار به سود قیمت طلا تمام شده و به عنوان یک دارایی امن در برابر تورم عمل کند.

البته باید در نظر داشت که افزایش بازده خزانه داری همچنان به عنوان بزرگترین خطر پیش روی طلا به شمار رفته و سیاست های بانک فدرال می تواند باعث رشد بیشتر آن شود.

با این وجود مویا گفت که وی پیش بینی می کند بازده واقعی نتواند رشد چندانی را تجربه کرده و در قلمرو منفی باقی خواهد ماند که برای طلا بسیار مفید است.

ملک گفت که طلا برای رشد فضای کافی را در اختیار داشته و با احتمال بالایی می تواند در روز های پیش رو به سطح 1900 دلار دستیابی پیدا کند.

مویا نیز بر این باور است که طلا می تواند به زودی سطح 1900 دلار را به دست آورد چرا که چشم انداز حرکت آن در کوتاه مدت و میان مدت صعودی است.

کوین گرادی دیگر تحلیلگر بازار گفت که طلا مطمعنا در یک مسیر صعودی قرار گرفته است اما پیش از این که بتواند سطح 1900 دلار را به دست اورد باید حمایت خوبی را در سطح 1884 دلار برای خود ایجاد کند.

وی معتقد است در حال حاضر طلا می تواند یک اصلاح قیمت را تجربه کرده و تا حمایت بسیار قدرتمند خود در سطح 1846 دلار نیز کاهش پیدا کند اما در نهایت صعودی خواهد شد.

در روز های آینده ما داده های مهمی را در پیش رو خواهیم داشت که می توانند بر روی قیمت طلا تاثیر گذار باشند. به طور کلی داده های ضعیف تر از حد انتظار می توانند قیمت طلا را افزایش دهند.

مهم ترین داده های پیش رو شاخص اعتماد مصرف کنندگان در روز سه شنبه، تولید ناخالص داخلی فصل اول سال 2021 ایالات متحده در روز پنجشنبه و سفارشات کالاهای بادوام به اضافه شاخص درآمد شخصی در روز جمعه خواهد بود.

همچنین در روز های سه شنبه و پنجشنبه هفته پیش رو ما داده های مربوط به قیمت مسکن و میزان فروش خانه های جدید و همچنین آمار مدعیان بیکاری ایالات متحده را نیز در پیش رو خواهیم داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *