فارکس

نحوه معامله در بازار فارکس به این دلیل خیلی اهمیت داره که این بازار، بزرگ‌ ترین بازار بین‌المللی دنیاست و در روز میزان خیلی بالایی تیلیارد دلار توی این بازار مبادله میشه تاجرا و معامله گرای موفقی هستن که توی این بازار فعالیت دارن و سود بالایی رو از آن خودشون میکنن.اینم بهتون بگم که به هیچ وجه چیزی به اسم محدودیت جغرافیایی وجود نداره و به راحتی افراد می تونن به معامله توی این بازار بپردازن. جفت ارزها، ارزهای دیجیتال، نفت، سهام‌ آمریکا، طلا و خیلی چیزای دیگه رو توی کارگزاری فارکس می تونین برای معامله در نظر بگیرین.

فارکس

ارز پایه و ارز دوم چیه؟

همه معامله گرا می دونن فارکس یه بازار بسیار امنه که منظور از امن بودن اینه که شما با نوسانات غیر قابل پیش‌بینی ارزهای مختلف رو به رو نمی شید؛ چون که هیچ کدوم از ارز ها قرار نیست توی یه شب از بین برن. یه ارزی هست که بهش می گن  Base currencyو از این ارز به عنوان ارز پایه استفاده می کنن. ارز دوم که به اسم quote currency می شناسنش ارز متقابله و ارز پایه یه  ارزی هستش. برای معامله جفت ارز‌ها زمانی که جفت ارز یورو به دلار را واسه خرید انتخاب می کنین شما باید بدونین که ارزش یورو اگه بره بالا چی می شه و اگه ارزش دلار بیاد پایین چی می شه.

فارکس

خرید و فروش جفت ارز چطوریه؟

در آموزش فارکس معامله گرا از جفت ارزهایی استفاده می کنن که با ضرر کمتری همراه باشن. همیشه این نکته رو برای نحوه معامله در بازار فارکس در نظر بگیرین که شاید ارزی رو در مقابل ارز دیگه ای بخوایین بخرین و ارزی رو در مقابل ارز دیگه ای بخوایین بفروشین. بیشتر از 100 جفت ارز وجود داره که هرکدومش می تونن برای سرمایه گذاری و خرید و فروش گزینه مناسبی باشه. یه سری از جفت ارزها فروش خوبی دارن یا خرید اونا میتونه خرید به صرفه ای باشد. مثلاجفت ارز پوند دلار محبوبیت خیلی خوبی داره و نسبت به یوان روبل معروف تره.

فارکس

جفت ارزها چه تفاوتی باهم دارن؟

جفت ارزها به شکلی انتخاب می شن که شما بتونین یه زیر مجموعه رو برای تمامی جفت ارزها در نظر بگیرین و از اون ها به راحتی استفاده کنین. اون دسته از جفت ارزهایی که یک طرفش دلاره رو طبیعتا جفت ارز اصلی می گن، چون که دلار یکی از معتبر ترین ارزهای دنیا محسوب میشه که قدرت نقد شدن بسیار بالایی داره.یه گروه دیگه هستن که بهشون جفت ارز کراس میگن که معروف ترین جفت ارز کراس EUR/GBP توی بازار فارکس هستش.اما شاید اسم جفت ارزهای نوظهور رو شنیده باشیدکه این جفت ارزها زیاد مورد کاربرد و استفاده قرار نمی گیرند و حجم بالایی توی بازار معامله ندارن. به همین خاطر بهشون ارزهای فرعی هم میگن. یه چیزی تو مایه های لیر، روپیه، دینار هستن.سعی کنید قبل از خرید ارز به حجمش دقت کنین.

فارکس

چه جفت ارزهایی توی معاملات فارکس مهم هستن؟

اگه بخواییم در مورد جفت ارزهای مهم در نحوه معامله در بازار فارکس صحبت کنیم، EUR/USD جزء معروف ‌ترین و پرحجم‌ترین جفت ارزها به حساب می یاد. USD/JPYهم به عنوان یکی دیگه از جفت ارز های معروف مورد استفاده قرار می گیره. جفت ارز . USD/JPY  یه چیزی بیشتر از ۱۸ درصد حجم کلی بازار فارکس رو به دست گرفته. ویژگی اصلی این جفت ارز اسپرد کم و قابلیت نقد شوندگی بالاشه و به همین خاطر نحوه معامله در بازار فارکس با این جفت ارز خیلی ساده و امنه. GBP/USD یک جفت ارز پونده که توی معاملات فارکس حرف های زیادی برای گفتن داره. اما AUD/ USD یکی دیگه از جفت ارزهای مهمی هستش که متناسب با نرخ کالا و مقدار صادرات استرالیا نوسان قیمتی خودشو نشون میده. USD/CAD ، جفت ارز دلار آمریکا  و دلار کانادا هستش که همه چی این جفت ارز به پیمان تجاری امریکا و کانادا مربوط میشه.

مهم ترین جفت ارزها

اسپرد چیه؟

اگه اسم اسپرد رو توی نحوه معامله در بازار فارکس بشنوین به اختلاف قیمت و ارزش جفت ها باهم اسپرد میگن. حجم معاملات جفت ارز و دارایی اگه زیاد بشن، اسپرد به اختلاف بین خرید و فروش اشاره می کنه. اگه بخواییم مثالی بزنیم جفت ارز دلار و یورو رو می تونیم بیشترین حجم معاملات در نظر بگیرین که اسپرد کمتری دارن. یادتون باشه که نحوه معامله در بازار فارکس شاید با نوسان بالایی همراه باشه اما یه نوسان خیلی امنه که البته با اتفاقای سیاسی و تجاری هم این نوسانا افزایش و کاهش پیدا می کنن.مقدار اعتبار دارایی که توی معامله وجود داره اگه بیشتر باشه قطعا اسپرد معامله کمتره. اسپرد به هزینه ‌ای میگن که کارگزاری از معامله گر دریافت می کنه تا معامله گر و به فروشنده متصل بکنه و کالای مورد نظر رو بشه بخرین و یا بفروشین. اما اگه دارایی اعتبار کافی نداشته باشه، نحوه معامله در بازار فارکس به شکلیه که نتیجه معامله اسپرد بیشتری رو به دنبال داره.

دانش سرمایه

چطوری توی بازار معامله موفق باشیم؟

برای به موفقیت رسیدن توی بازار فارکس شما باید یه سری اصول خاص رو از  دانش سرمایه آرکا یاد بگیرین. وقتی بدونین که روش‌ ها و استراتژی‌ های معامله بازار فارکس چطوریه خب قطعا موفقیت شما توی این بازار محبوب چند برابره. هم چینن تحلیل تکنیکال، میزان آشنایی شما با  قوانین بازار معامله فارکس و تحلیل فاندامنتال همگی جزء اصول خاص در نحوه معامله در بازار فارکس هستن. البته اینم بگم تحلیل تکنیکال و فاندامنتال رو نباید تنها یاد گرفت. با این که اهمیت بالایی دارن اما تنها مسائل مهم نیستن. این تحلیل ها کمک می کنن بتونین پیش بینی درستی رو برای نحوه معامله در بازار فارکس  در نظر بگیرین. خروجی تحلیل‌ ها باعث میشن که شما بدونین چطوری باید از تحلیل خودتون استفاده کنین.

آموزش معاملات بازار فارکس

سخن پایانی

خیلی از افراد نمی تونن احساسات خودشونو کنترل کنن و به همین خاطر ضررهای زیادی رو برای خودشون دست و پا می کنن. به همین خاطر نحوه معامله در بازار فارکس  تابع یه سری قوانین و اصول خاصی هستش که نباید این قوانین رو از یاد ببرید و باید به نحو احسن از اون ها استفاده کنین. در این رابطه بیشتر مطالعه کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *