0
0

اخبار00/2/7

اخبار روز

 

رشد نرخ‌های جهانی مس در ماه‌های اخیر، تاثیرات چشمگیر خود را بر نرخ‌های فروش محصولات اصلی شرکت مس شهید باهنر گذاشته و در عملکرد فروردین‌ماه این شرکت نیز رشد محسوس نرخ‌های محصولات مشهود است و روند صعودی نمای کلی قیمت تسمه و ورق مسی به عنوان اصلی‌ترین محصول شرکت در ماه‌های اخیر محسوس است.

البته لازم به ذکر است،  لوله مسی فروخته شده داخلی به دلیل حجم کم مقادیر فروخته شده این محصول از رشد نرخ بالایی برخوردار بوده که ملاکی دقیق برای تصمیم‌گیری نیست.

در مجموع جمع کل درآمد‌های عملیاتی شرکت در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ به بیش از ۲.۱۷۰ میلیارد ریال رسید که در مقایسه با ۳۰.۷۸۲ میلیارد ریال درآمد محقق شده در سال گذشته، پوششی مناسبی محسوب می‌شود.

اخبار روز

 

بر اساس گزارش عملکرد ماهیانه شرکت ایران خودرو، این شرکت در فروردین ماه سال جاری موفق به کسب درآمد عملیاتی ۴۴ هزار و ۷۳۲ میلیارد ریالی شده که این فروش نسبت به اسفندماه در حدود ۳۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد که با توجه به تعطیلات تحمیلی کرونایی فروردین‌ماه سال جاری، طبیعی به نظر می‌رسد.

نرخ فروش محصولات شرکت در فروردین ماه با نوسان همراه بوده و در حالی که نرخ محصولات گروه پژو با ۵ درصد افزایش قیمت همراه بوده، نرخ محصولات اصلی دیگر در گروه سمند و دنا به ترتیب با ۴ و ۶ درصد کاهش قیمت همراه بوده اند.

اخبار روز

 

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در نخستین ماه از سال مالی موفق به کسب درآمد عملیاتی ۶ هزار و ۴۹۵ میلیارد ریالی شده است. این فروش نسبت به ماه مشابه سال گذشته افزایش در حدود ۸۰‌درصدی را نشان می‌دهد.

با این حال، درآمد محقق شده در فروردین ماه کمترین فروش این شرکت در ۶ ماه اخیر نیز محسوب می‌شود.

برخلاف ماه‌های گذشته، در فروردین ماه بخش اعظم فروش شرکت از محل ارائه محصولات در بازار‌های داخلی به دست آمده است.

از طرفی نرخ فروش محصولات شرکت با افزایش همراه بوده که بیشترین افزایش نرخ مربوط به محصول بنزن با ۱۷ درصد افزایش نرخ و محصول برش سبک با ۱۵ درصد افزایش نرخ بوده است.

اخبار روز

 

شرکت کویر تایر در فروردین‌ماه  درآمد‌های یک‌ماهه را برابر با ۱.۵۲۴ میلیارد ریال اعلام کرده است و نسبت به ماه گذشته یعمی اسفند با کاهش ۴ درصدی مواجه بوده و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نیز ۲۱۸ درصد افزایش درآمد را تجربه کرده، همچنین میزان درآمدی که “پکویر” از ابتدای سال مالی تا انتهای فروردین ماه ۱۴۰۰ کسب کرده ۱۶۷ درصد افزایش را نسبت به دوره مشابه سال گذشته به همراه داشته است.

بیشترین میزان درآمدی که کویر تایر در فروردین‌ماه به ثبت رسانده از «تایر» با ۱.۵۲۳ میلیارد ریال بوده است.

بر اساس این گزارش صورت گرفته، شرکت کویر تایر در فروردین‌ماه سال جاری میزان فروش محصولات خود را ۲.۲۹۱ تن اعلام کرده که نسبت به ماه گذشته ۷ درصد کاهش فروش را به دنبال داشته و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۲۵ درصد افزایش فروش را شاهد بوده است.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://dsarka.com/?p=8633
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دانش سرمایه آرکا
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد اخبار00/2/7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.