0
0

اخبار 99/12/23

 

 

در روز های گذشته قیمت سکه و طلا کاهش محسوسی داشته و شاهد سقوط نسبتا گسترده ای بودند. اما با افزایش قیمت دلار، سکه و طلا نیز افزایشی شده و حرکت صعودی آنها ادامه خواهد یافت.

خروجی آمارهای اقتصادی روز جمعه 20 دلار از دست رفته انس را برگرداند تا این بار با تقویت شاخص دلار، بازارهای جهانی ( بخصوص نفت ) را گرفتار خود کند و کاهشی شوند ولی سقف شکنی احتمالی نرخ بازده اوراق ۱۰ ساله آمریکا کماکان اونس را تهدید می کند.

برای بازارهای ایران که کوتاه مدت کار می کنند کلوز اونس در کانال 1700 دلار مهم تلقی می گردد که در نتیجه آن، با تقویت دلار پشت خطی، سکه روز گذشته در میانه های کانال 10600 ماند ولی حباب مثبتت نیز به کانال 600 هزار تومانی افت کرد که ناشی از نا امیدی به روند اونس بود.

با افزایش قیمت دلار پشت خطی در روز جمعه و رسیدن آن به نزدیکی مرز 25 هزار تومان، برای بار دیگر قیمت سکه روند افزایشی خود را آغاز کرده است و قیمت آن به 10900 تومان رسید.

مهم ترین عامل افزایشی قیمت دلار، کاهش احتمال توافق میان ایران و آمریکا بود که امید سرمایه گذاران نسبت به بازگشت این دو کشور به برجام را کاهش داد.

همراه با ناامید شدن سرمایه گذاران نسبت به برجام و افزایش قیمت دلار در بازار، قیمت سکه به بالای کانال 10800 تومان صعود کرد که از آن به عنوان کانال صعودی قیمت سکه یاد می شود.

اگه قیمت دلار به کانال 25 هزار تومان وارد شده و قیمت سکه نیز در بالای 10800 تومان تثبیت گردد، قیمت سکه افزایشی شده و می تواند برای بار دیگر کانال 11 میلیون تومان را به دست آورد.

منبع: سایت طلا

اخبار روز

عرضه ۲۱.۰۰۰ تنی لوب کات شامل ۶.۰۰۰ تن لوب‌کات سبک و ۱۵.۰۰۰ تن لوب‌کات سنگین پالایشگاه تهران در قیمت‌های ۹۹.۶۸۳ هزار ریال و ۹۷.۱۴۹ هزار ریال به ازای هر تن در هفته گذشته انجام شد.

در هفته گذشته ۲۷.۰۰۰ تن وکیوم باتوم از سوی شرکت پالایشگاه تهران در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای ۲۳.۶۷۰ تنی و حجم معاملات ۲۳.۲۷۰ تن همراه بود که نسبت به هفته پیش از آن افزایش ۵.۲۷۰ تنی را در میزان فروش را نشان داد.

این محصول پالایشگاه تهران با قیمت ۶۲.۱۴۳ هزار ریال در تن به فروش رسید که در مقایسه با هفته منتهی به ۱۴ اسفند ماه افت ۲درصدی را نشان می‌دهد.

عرضه ۲۱.۰۰۰ تنی لوب کات شامل ۶.۰۰۰ تن لوب‌کات سبک و ۱۵.۰۰۰ تن لوب‌کات سنگین پالایشگاه تهران در قیمت‌های ۹۹.۶۸۳ هزار ریال و ۹۷.۱۴۹ هزار ریال به ازای هر تن در هفته گذشته انجام شد که در مقایسه با هفته منتهی به ۱۴ اسفندماه با رشد ۴درصدی همراه بودند.

اخبار روز

شرکت تامین سرمایه بانک ملت با انتشار اطلاعیه ای خبر از تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی داد.

تملت تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی ۱۵۰۰ میلیارد تومان قرارداد سلف موازی استاندارد برق صادراتی شرکت برق منطقه ای گیلان را به عهده گرفته است و از این محل ۹۰ میلیارد تومان درآمد کسب می‌کند که طی این مدت (دو سال) شناسایی خواهد شد.

تملت در سال ۱۳۹۹ تامین مالی بالغ بر ۱۱۰۰۰ میلیارد تومان انجام داده است که درآمدهای ناشی از آن طی دو سال آینده شناسایی خواهد شد.

اخبار روز

تقاضای افزایش سرمایه ۲۳۳ درصدی شرکت خدمات انفورماتیک در سازمان بورس موردبررسی قرار گرفت . مدارک و مستندات درخواست افزایش سرمایه شرکت پس از پیشنهاد هیات‌مدیره و اظهارنظر حسابرس قانونی شرکت جهت تایید و اخذ مجوز به سازمان بورس ارائه شد.

سرمایه فعلی «رانفور» ۸۴۰ میلیارد تومان است که با احتساب افزایش سرمایه به مبلغ ۱۹۶۰ میلیارد تومان،‌ سرمایه شرکت به عدد ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید. این افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی‌ها قرار است انجام گیرد.

اخبار روز

شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا که از هلدینگ های وابسته به بانک ملی بشمار می رود در نظر دارد بلوک ۲.۲۸ درصدی سهام شرکت سرمایه گذاری پارس آریان را بطور عمده و نقد در بازار پایه فرابورس به فروش برساند.

به این ترتیب، مقرر شده ۲۲۶ میلیون و ۴۸۲ هزار سهم در نماد “آریان” روز چهار شنبه ۲۷ اسفند از طریق کارگزاری بانک ملی عرضه شود.

در این واگذاری قیمت پایه هر سهم به قیمت پایانی هر سهم در روز قبل از عرضه یا انتشار اطلاعیه به علاوه ۳۰ درصد به شرط آنکه از ۱۸۹۹۳ ریال کمتر نباشد، قیمت پایه کل به تعداد سهام قابل عرضه ضربدر قیمت پایانی سهم در روز قبل از عرضه یا انتشار اطلاعیه بعلاوه ۳۰ درصد به شرط آنکه از قیمت ۸۶۰.۳ میلیارد تومان کمتر نباشد و سپرده حضور در رقابت معادل ۱۰ درصد تعداد سهام قابل عرضه ضربدر قیمت پایانی سهام در روز قبل از عرضه یا انتشار اطلاعیه بعلاوه ۳۰ درصد به شرط آنکه از قیمت ۸۶ میلیارد تومان کمتر نباشد، تعیین شده است.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://dsarka.com/?p=7799
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دانش سرمایه آرکا
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد اخبار 99/12/23

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.