0
0

اخبار 00/1/17

اخبار روز

در یک ماه منتهی به اسفند ۹۹ درآمد ماهانه شرکت تولیدی کاشی تکسرام به ۲۱ میلیارد و ۳۹۰ میلیون تومان رسید که نسبت به بهمن ماه ۹۹ افزایش ۱۱‌درصدی داشته است. مقایسه فروش شرکت در اسفندماه ۹۹ با ماه مشابه در سال ۹۸ نشان می‌دهد میزان درآمد شرکت ۴۲‌درصد رشد را ثبت کرده است. بیشترین میزان فروش شرکت در ماه اسفند ثبت شده  که به نوعی می‌توان گفت شاهد رکورد فروش در این ماه هستیم. میانگین فروش شرکت در سال ۹۹ حدود ۱۵ میلیارد تومان بوده که درآمد اسفند ماه شرکت ۳۷‌درصد بیشتر از متوسط فروش سال ۹۹ به ثبت رسیده است.

۱۷ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان از فروش شرکت مربوط به فروش داخلی و ۳ میلیارد و ۷۲۰ تومان مربوط به صادرات شرکت  بوده است. بیشترین فروش شرکت مربوط به محصول لعابدار سایز ۱۲۰×۶۰ است. میزان تولید شرکت در اسفندماه حدود ۳۵۰ هزار تن بوده که از این مقدار چیزی در حدود ۲۵۰ هزار تن به فروش رفته است.

شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای اسفند ماه ۹۹ در مجموع مبلغ ۱۸۶ میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان فروش داشته که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال۹۸ رشد ۹۴‌درصدی ثبت کرده است.

اخبار روز

شرکت نیرو سرمایه که 25 اسفند ماه پیشنهاد افزایش سرمایه 300 درصدی خبر داده بود با انتشار اصلاحیه ای، میزان تامین مالی را به 236 درصد کاهش داد.

براین اساس، “نیرو” به دلیل حذف مبلغ مربوط به سود انباشته از منابع افزایش سرمایه در نظر دارد سرمایه فعلی را از 6.4 به 21.7 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال و صرف جلوگیری از خروج نقدینگی و تثبیت وضعیت فعلی خواهد شد.

اخبار روز

همراه در اسفند از کارکرد مشترکین خطوط دائمی و اعتباری، استفاده از امکانات شبکه توسط سایر شرکت های تلفن همراه(اتصال متقابل)، فروش خطوط جدید تلفن همراه، خالص خدمات ارزش افزوده و سایر، بالغ بر 2.1 هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

این شرکت بورسی در عملکرد 12 ماهه بالغ بر 23.4 هزار میلیارد تومان درآمد شناسایی کرده که نسبت به دوره مشابه گذشته با رشد 35 درصدی روبرو شده است.

بیشترین درآمد کسب شده طی دوره اسفند از کارکرد مشترکین خطوط اعتباری به میزان 1.1 هزار میلیارد تومان (معادل 56 درصد درآمد) و کارکرد مشترکین خطوط دائمی بالغ بر 787.5 میلیارد تومان بوده (معادل 37 درصد درآمد) است.

همچنین علت تغییرات نسبت به ماه قبل، اعمال تعدیلات، CDR های معوقه و شناسایی برخی اقلام در عملکرد 12 ماهه (تسعیر ارز و سایر) به دلیل ضرورت تعجیل در ارائه گزارش است.

بررسی بازدهی سهام این شرکت از ابتدای سال جاری تا 27 اسفند نشان می دهد قیمت هرسهم “همراه” در پنجم فروردین 18718 ریال بوده و با احتساب سود 1565 ریالی هر سهم طی 236 روز کاری به قیمت 27010 ریالی رسیده که حکایت از بازدهی 55.3 درصدی دارد.

اخبار روز

در گزارش عملکرد یک ماه منتهی به اسفند ۹۹ درآمد ماهانه شرکت کاشی پارس  به ۴۲ میلیارد تومان رسید که نسبت به بهمن‌ماه ۹۹ افزایش ۳۵‌درصدی را ثبت کرد. مقایسه فروش شرکت در اسفند ماه ۹۹ با ماه مشابه در سال ۹۸ نشان می‌دهد میزان درآمد شرکت ۲۰۲‌درصد افزایش یافته است. میانگین فروش ماهانه شرکت در سال ۹۹ در حدود ۲۷ میلیارد تومان بوده است که درآمد اسفند ماه شرکت ۵۴‌درصد بیشتر از متوسط فروش سال ۹۹ بوده است. ۳۶‌درصد از درآمد شرکت از طریق فروش صادراتی و ۶۴‌درصد از درآمد شرکت از طریق فروش داخلی بوده است.

شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای اسفند‌ماه ۹۹ در مجموع مبلغ ۳۰۲ میلیارد تومان فروش داشته  که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال۹۸ رشد ۱۲۳‌درصدی را ثبت کرده است.

اخبار روز

در ارتباط با اطلاعیه‌های گروه الف شاید مهم‌ترین آنها مربوط به شرکت سیمان سفید نی‌ریز باشد که در آن خبر از افزایش قیمت فروش داخلی سیمان سفید فله داده است. طبق این گزارش مرجع صادرکننده مجوز انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان بوده که آخرین بار در آبان ماه سال گذشته مجوز تغییر قیمت صادر کرده بود. حالا بنابر گزارش یادشده قیمت سیمان فله داخلی و انواع سیمان داخلی پاکتی نسبت به قیمت اعلامی انجمن در آبان ماه ۱۳۹۹ به میزان ۳۵ درصد افزایش خواهد یافت. مبلغ فروش محصول یادشده در سال مالی قبل به میزان ۹/ ۵۲ میلیارد تومان بوده است. این رقم طبق اطلاعیه ۵۶ درصد از کل فروش شرکت یادشده را دربرمی‌گیرد.

از آنجا که انجمن‌های صنفی مجوزهای افزایش قیمت را برای یک مجموعه از شرکت‌ها صادر می‌کنند، از امروز باید منتظر اطلاعیه شرکت‌های مشابه در خصوص افزایش قیمت محصول و تاثیرات مالی آنها باشیم.

Rate this post
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://dsarka.com/?p=8240
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
دانش سرمایه آرکا
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد اخبار 00/1/17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.