امروزه تمام کشورهای دنیا در تلاش‌اند که اقتصاد بهتری را برای مردم خود به ارمغان بیاورند. بسیاری از این کشورها در بازارهای اقتصادی جهانی مانند بازار بورس یا ارزهای دیجیتال فعالیت دارند و به مردم خود این امکان را می‌دهند که در این بازارهای اقتصادی شرکت کنند. علاوه بر آن، سرمایه‌گذاران دارایی‌های خود را وارد این بازار می‌کنند و با انجام معاملات درست و حساب شده، سود خوبی را به دست می‌آورند.

در بازار ارزهای دیجیتال پلتفرم‌ها و ارزهای مختلفی وجود دارند که هرکدام ارائه دهنده قابلیت‌های خاصی هستند. بسیاری از این ارزها برپایه بلاک چین‌های مستقل هستند و بسیاری هم بر بلاک چین‌های دیگر فعالیت دارند. اما ارز تتر یکی از متفاوت‌ترین ارزهای این بازار است که پشتوانه بسیار محکمی به نام دلار دارد. شاید با خود تصور کنید چه ارتباطی بین تتر و دلار وجود دارد یا اصلا خرید کدام یک از آنها بهتر و سودمندتر است؟ به همین سبب قصد داریم در این مقاله به بررسی مزیت‌های تتر و دلار بپردازیم.

10 مزیت تتر در مقایسه با دلار

ارز دیجیتال تتر چیست؟

ارز دیجیتال تتر فعالیت خود را از سال 2014 آغاز کرد. این ارز یکی از رایج‌ترین ارزهای مورد معامله در کشورهای اروپایی است. در قسمت قبل گفته شد که ارز تتر پشتوانه محکمی به نام دلار دارد. این جمله بدین معناست که ارز تتر برپایه دلار آمریکا فعالیت دارد. درواقع به زبان ساده‌تر، هرچقدر که میزان ارزش ارز تتر در بازار ارزهای دیجیتال کاهش یابد، باز هم به اندازه یک دلار آمریکا ارزشمند است.

فعالیت ارز تتر برپایه دلار آمریکا باعث مقاومت این ارز در برابر نوسان‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال می‌شود. درواقع یکی از بارز‌ترین ویژگی‌های ارز تتر، مقاومت در برابر نوسان‌ها و عدم تغییر قیمت آن است. این ویژگی باعث جلب توجه بسیاری از کاربران نسبت به ارز دیجیتال تتر شد. علاوه بر آن، کاربرانی که قصد خرید ارز تتر را داشته باشند می‌توانند در هر زمان، بدون نگرانی بابت کارمزد یا نرخ آن، برای خریداری اقدام کرده و معامله را ثبت کنند.

تتر، مقاوم در برابر نوسان، وابسته به دلار

همانطور که گفتیم فعالیت تتر برپایه دلار است. علاوه بر آن، ارز تتر در برابر نوسان‌هایی که در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد مقاومت است و حتی در کم ارزش‌ترین حالت ممکن هم با دلار آمریکا برابری می‌کند. اما نکته مهمی که درمورد این ارز وجود دارد وابستگی آن به دلار است. به زبان ساده‌تر، شاید بتوان گفت که هیچ‌کدام از تغییرات بازار ارزهای دیجیتال نمی‌توانند بر روی تتر تاثیر بگذارند، اما افزایش یا کاهش قیمت دلار ارتباط مستقیمی با ارز تتر دارد.

به زبان ساده‌تر، هرزمان که قیمت دلار افزایش یا کاهش یابد، قیمت تتر هم وابسته به آن دچار کاهش یا افزایش خواهد شد. یکی از سوالاتی که اینجا برای کاربران بازار ارزهای دیجیتال مطرح می‌شود این است که با این شرایط اصلا چرا باید ارز تتر را خریداری کنیم؟ خرید این ارز چه سودی برای سرمایه‌گذاران دارد؟ آن هم زمانی که ارزش هرکدام از آنها یکسان است؟

مزیت های تتر در مقایسه با دلار

 

مزیت های تتر در مقایسه با دلار

برای اینکه بدانیم خرید تتر چه مزیت‌هایی نسبت به دلار دارد، با ماهیت و مفهوم تتر آشنا شدیم. اما حالا باید تا حدودی قابلیت‌ها و مزیت‌های آن را بررسی کنیم و در نهایت به یک نتیجه واضح برسیم. در قسمت زیر به برخی از مزیت‌های خرید تتر در مقایسه با دلار اشاره خواهد شد:

1.     ورود به عرصه پرهیجان ارزهای دیجیتال

دنیای ارزهای دیجیتال یکی از هیجان‌انگیز‌ترین و جذاب‌ترین بازارهای اقتصادی است که می‌تواند به مرور زمان سود خوبی را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد. اشخاصی که قصد دستیابی به این سودها را دارند باید در معاملات ارزی شرکت کنند. شرکت در این معاملات مستلزم خرید ارز تتر یا ارزهای دیگر است، به همین سبب می‌توان گفت که خرید ارز تتر به‌جای دلار باعث می‌شود سرمایه‌گذاران شیوه‌ نوینی برای سرمایه‌گذاری داشته باشند.

2.     بهبود سرعت معاملات با تتر

یکی از برترین مزیت‌های تتر در مقایسه با دلار سرعت و سهولت در معامله است. درواقع زمانی که سرمایه‌گذاران دلار را خریداری کنند، مدت زمان بیشتری طول می‌کشد که خرید آنها ثبت شده و دلار کاغذی به دستشان برسد، در چنین شرایطی اگر سرمایه‌گذار معامله خود را در روزهای آخر هفته انجام دهد، خرید دلار در مدت زمان طولانی‌تری به ثبت می‌رسد. اما ارز تتر در طی چندساعت قابل خریداری است و به‌سرعت به کیف پول دیجیتال منتقل می‌شود.

3.     کارمزد اندک

یکی دیگر از مزیت‌های خرید ارز دیجیتال تتر، میزان کارمزد اندک آن است. درواقع خرید دلار در بازارهای بین‌المللی دارای کارمزدهای بسیار هنگفتی است. اما در مقایسه با آن میزان کارمزد انتقال و خریداری تتر بسیار اندک است.

4.     دسترسی راحت به موقعیت‌های مالی و پرسود

یکی دیگر از مزیت‌های خرید تتر دسترسی راحت به هر میزان از این ارز است. به زبان ساده‌تر کاربرانی که قصد خرید دلار را داشته باشند با سقف مجاز خرید روبه‌رو هستند. اما خرید تتر هیچ حد و مرزی ندارد و حتی می‌توان با انتخاب پلتفرم‌های مختلف، خرید ارزان‌تر و بهتری را هم به کاربران ارائه داد.

5.     پیش‌بینی یا تعیین روند بازار ارزهای دیجیتال

یکی از عواملی که تاثیر زیادی در کاهش یا افزایش قیمت یک ارز دارد میزان معاملات آن است. خرید تتر به بهبود روند معاملات بازار ارزهای دیجیتال کمک می‌کند و ارزش آن را افزایش می‌دهد. این روند بهبودی که به مرور زمان در بازار ارزهای دیجیتال به‌وجود آمد، باعث رونق بیشتر بازار و افزایش سوددهی آن شد.

 

6.     اصالت و غیرقابل دسترسی تتر

یکی دیگر از قابلیت‌های تتر اصالت آن است. درواقع سیستم تشکیل تتر غیرقابل انکار و دسترسی است و امکان تقلب در آن وجود ندارد. برخلاف دلار که به دلیل کاغذی بودن از حساسیت‌های بیشتری برخودار بوده و امکان تقلب در معاملات یا جعل آن بیشتر است.

7.     امنیت بسیار بالا در معاملات تتر

تتر بر پایه بلاک چین مستقل فعالیت دارد. این بلاک چین شامل ماینرها و اجزای امنیتی مختلفی است که وظیفه حفظ امنیت ارز تتر را بر عهده دارند. برخلاف دلار که به صورت آزاد در بازارهای اقتصادی جهانی فعالیت دارد.

8.     امکان استفاده از وام‌های مختلف

یکی از قابلیت‌های بازار ارزهای دیجیتال به کاربرانش، ارائه وام است. کاربرانی که ارز تتر را خریداری کنند می‌توانند در بازار ارزهای دیجیتال شرکت کرده و در صورت لزوم از وام‌های مختلف استفاده کنند.

9.     خرید سهام‌های هنگفت

ارز دیجیتال تتر به سبب اعتبار و سابقه خوبی که دارد، در بسیاری از پروژه‌های بزرگ مانند اپل، تسلا وغیره مشارکت دارد. به همین جهت سرمایه‌گذاران این ارز می‌توانند با خریداری تتر، در این پروژه‌های مالی بزرگ شرکت کنند و سود خوبی به جیب بزنند.

10. سهولت در خرید و نگه‌داری

ارز تتر علاوه بر سهولت در انتقال، برای حفظ و نگه‌داری هم عملکرد بسیار ساده‌ایی دارد. این ارز در انواع کیف پول‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری قابل نگه داری است. برخلاف دلار که دارندگان آن باید یا به صورت شخصی و در کیف پول فیزیکی خود، یا در بانک‌ها از آن محافظت کنند.

خرید تتر

قطعا اکنون که با قابلیت‌ها و مزیت‌های ارز دیجیتال تتر آشنا شدید، انگیزه بیشتری برای خرید آن دارید. درست‌ترین شیوه برای خرید ارز دیجیتال تتر مراجعه به صرافی آنلاین معتبر ایرانی است. البته شما می‌توانید برای خرید حضوری هم به صرافی‌های معتبر و شناخته شده مراجعه کنید.

کلام آخر

قابلیت‌ها و مزیت‌های ارز دیجیتال تتر باعث شد که بسیاری از فعالان این عرصه لقب بهترین ارز دیجیتال ارزان را به تتر اختصاص دهند. درواقع می‌توان گفت تتر نسخه دیجیتال و پیشرفته دلار است که قابلیت‌های بسیار کاربردی‌تری دارد. به همین دلیل سرمایه‌گذاران می‌توانند با خرید تتر، دریچه‌ی جدیدی از سرمایه‌گذاری را برای خود باز کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *