نکته آموزشی

 

ابزارCCI

بیشتر برای بازار های کالایی استفاده می شود و برای دیگر بازار ها معمولا با خطا مواجه میشود

نحوه کار با این ابزار به اینگونه است که هرگاه پس از رویت واگرایی کف محدوده +100 رو به بالا قطع شد سیگنال خرید صادر شده و برعکس هرگاه پس از رویت واگرایی سقف محدوده -100 رو به پایین قطع شد سیگنال فروش صادر شده است

 

 

 

مثال : کاربرد CCI در بررسی بیت کوین

سیگنال خرید است

مثال : کاربرد CCI در بررسی آتی نقره

هنوزسیگنال خرید صادر نشده است

مثال : کاربرد CCI در بررسی سکه طلا امروز

هنوز سیگنال فروش صادر نشده است.

مثال : کاربرد  CCI در بررسی دلار امروز

هنوز سیگنال فروش صادر نشده است.

 

نکته آموزشی

 

ابزار میانگین متحرک یا Moving Average (MA) در بلند مدت (SMA2)

 

این ابزار بین قیمت های روز های گذشته میانگین میگیرد و آن را به صورت یک خط متحرک روی نمودار می اندازد

 

در دیدگاه بلند مدت از SMA-2 که تشکیل شده از یک SMA 55 و یک SMA 200 است استفاده میکنیم و تایم فریم خود را روی روزانه تنظیم میکنیم

 

 

نحوه سیگنال گیری در این ابزار به این گونه است که هرگاه SMA 55 بتواند SMA 200  را رو به بالا قطع کند سیگنال خرید صادر شده و برعکس هرگاه هرگاه SMA 55 بتواند SMA 200 را رو به پایین قطع کند سیگنال فروش صادر شده است

 

در زمان هایی که مدت طولانی از کراس SMA 200 و SMA 55میگذرد برای ورود و سیگنال جدید از یک SMA 12 کمک می گیریم و منتظر میمانیم تا زمانی که SMA 12  در همان جهت سیگنال صادر کند

 

مثال : کاربرد میانگین متحرک در بررسی بیت کوین امروز

بیت کوین در حال حاضر سیگنال خرید دارد

مثال : کاربرد میانگین متحرک در بررسی نقره امروز

نقره در تایم 15 دقیقه سیگنال فروش دارد.


مثال : کاربرد MA در بررسی سکه طلا امروز

سکه در بلند مدت علامت خرید  دارد

مثال : کاربرد  MA در بررسی دلار امروز

دلار در بلند مدت علامت خرید دارد

 

قیمت در محدوده خط موربی که در یک ده ماه اخیر روی آن با تقاضا روبرو شده است ، در همین محدوده می توان به دنبال تریگر ورود بود با حد ضرر 200 و حد سود کوتاه مدتی خط مورب بالایی . در صورت شکست خط مورب بالا اهداف دورتری فعال می شوند .

واگرایی مثبت با مکدی و ار اس ای مشهود است که معتبر نیز شده است ، به نظر می رسد تا محدوده 200 و سپس 250 رشد نماید ، اگر این رشد سریع اتفاق بیفتد می توان به هدف دورتر محدوده 350 نیز خوشبین بود .

حد ضرر تثبیت زیر 150

 

بازار را در حالی آغاز می‌کنیم که به نظر شادابی ۳روز گذشته و افزایش اندک نرخ ارز اثرات خوبی در ذهن فعالان داشته و خبرهای نرخ خودرو و برخی گزارش ها نیز موثر بوده است .

بازار می‌تواند قابلیت های خوبی در رشد داشته و رنج های نیم ساعت آخر بازار چهارشنبه نیز امیدواری ها به بازار را بیشتر کرد .
در مورد صنایع به نظر خودرویی ها همچنان لیدرهای اصلی بازار هستند و می‌توانند مورد توجه باشند.
البته خیلی زود است که بخواهیم از برگشت بازار صحبت کنیم . هنوز اعتماد حلقه مفقود شده این زنجیره است و زمان زیادی می برد تا این مشکل حل شود . هنوز خیلی از مسائل تکلیفشان روشن نشده است و اجازه نمی دهد که بازار بتواند گام های بلندی بردارد .
در مجموع امروز اگر حقوقی ها مانند روز چهارشنبه جلوی عرضه های خود را بگیرند و خریداران حقیقی هم بهتر ظاهر شوند می توان انتظار یک روز خوب را داشت و از طرفی در قیمت های مثبت و سقف روزانه انتظار سیو سود و فروش نوسان گیران را داریم در نتیجه بازار امروز می تواند بسیار نا پایدار باشد اما امیدواریم به خوبی کنترل شود و روز خوبی را رقم بزند .

واگرایی در مکدی مشهود است و تریگر ورود نیز فعال شده است ورود با حد ضرر تثبیت زیر 370 و حد سود های 500 و 650 قابل بررسی می باشد .

 

زعفران دی در تایم 15دقیقه همچنان در روند صعودیست و موفق به شکست مقاومت 30770 شد و پس پولبک به آن راهی هدف بعدی در محدوده 32100 شد.

با توجه به فاصله گرفتن زعفران از خط رود صعودی ریسک خرید بسیار زیاد است.

دلار HD+ را با پولبک rsi تایید کرد

 

 

شاخص کل

هنوز با خیال راحت نمی توان گفت که نزول تمام شده

باید دید که آیا خط روند نزولی می شکند یا خیر

در صورت شکست الگو کنج تشکیل میشود