با توجه به اوج ناامیدی و سر خوردگی بازار در روز گذشته انتظار خاصی برای بازار امروز نداریم . در بازار روز گذشته این امیدواری در بازار بود که با توجه به معاملات روز چهارشنبه و گزارش های خوبی که منتشر شده است جو بهتری را حداقل در شروع بازار داشته باشیم اما از همان اول وقت فشار فروش کل بازار را فر گرفت و تا آخرین لحظه ادامه داشت .
با توجه به شرایط روز گذشته و منفی شدن همه شاخص ها نمی توان امید زیادی برای بازار امروز داشت . در حال حاضر قوه عقلانیت و تحلیل از بازار دور شده و جریان های پول قوی که بخواهد بازار را حرکت دهد دیده نمی شود .
در مورد گزارش ها ، گزارش های خوب نیز عمدتاً در شرکت‌های فولادی ،پتروشیمی و سنگ آهن دیده می شود و به نظر بهتر است نماد های این گروه ها زیر نظر قرار بگیرند تا شرایط بازار تغییر کند .

نکته آموزشی

 

ابزارADX

این ابزار از 3 خط تشکیل شده

 

خط اول که خط ADX  است که به ما نشان میدهد که آیا بازار روند دارد یا خیر به این صورت که اگر ADX  از 40 بالاتر باشد بازار روند دارد و اگر زیر 40 باشد رنج و بدون روند است

 

2 خط دیگر خطوط DI+  و DI- هستند

 

نحوه کار با این ابزار به این گونه است که هرگاه بازار روند داشته باشد و DI+ DI-  را رو به بالا قطع کند سیگنال خرید و هرگاه بازار روند داشته باشد و DI+ DI–  را رو به پایین قطع کند سیگنال فروش صادر شده است.

 

 

مثال : کاربرد ابزارADX  در بررسی بیت کوین

سیگنال در تایم روزانه خرید است


مثال : کاربرد ابزارADX  در بررسی آتی نقره امروز

آتی نقره در تایم یک ساعته  دارای سیگنال فروش است

مثال : کاربرد ابزارADX در بررسی سکه طلا امروز

سیگنال سکه با این ابزار خرید است

مثال : کاربرد  ابزارADX در بررسی دلار امروز

سیگنال دلار با این ابزار خرید است

 

زعفران دی در تایم 15دقیقه پس از برگشت از حمایت 25600 عرض کردیم که هدف 27000 را دارد که توانست مقاومت 27000 را هم بشکند و به سمت هدف بعدی در محدوده 28200 حرکت کند.

 

 

Sand به سقف کانال رسید و با سود خارج شدم

سودتان مبارک

لینک تحلیل دیروز